خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1858923 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

خانوارهای روستای در معرض رانش زمین در آذربایجان شرقی در کانکس‌ اسکان موقت ‌شدند- اخبار آذربایجان شرقی

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:03
گروه استان‌ها - مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان هوراند از آغاز جابه‌جایی روستای کرکسر در معرض خطر رانش زمین خبر داد، گفت: 15 خانوار ساکن دائمی روستای کرکسر در کانکس‌های اسکان موقت ساکن شدند.
روستاي،هوراند،مسكوني،مسكن،زمين،اسكان،بنياد،شهرستان،احداث،ران ...

افشین مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در هوراند، با اشاره به اسکان خانوار روستای کرکسر در معرض رانش زمین اظهار داشت: کانکس‌های اسکان 15 خانوار روستای کرکسر در معرض خطر رانش زمین تکمیل و تحویل خانوارهای روستایی شد.
وی افزود: کانکس‌های اسکان موقت در زمین جدید روستای کرکسر استقرار یافته و هر کانکس 12 مترمربع بوده که با مصالح بنایی ایجاد شده تا خانوارها در راستای جابه‌جایی روستا جهت جلوگیری از خطرات احتمالی رانش زمین در محل امن ساکن باشند.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان هوراند بابیان این‌که کاکنس‌های اسکان موقت به خدمات زیربنایی از جمله برق مجهز شده است، گفت: فرمانداری و هلال‌احمر هوراند یکسری اقلام مورد نیاز خانوارهای این روستا تأمین کردند.
مرادی از آغاز عملیات جابه‌جایی روستای کرکسر و احداث واحدهای مسکونی اهالی روستا خبر داد و گفت: احداث واحدهای مسکونی با همراهی و مشارکت اهالی به جهت تسریع در روند ساخت و ساز انجام می‌گیرد و بنیاد مسکن هوراند سعی می‌کند تا در کمترین زمان ممکن اهالی روستای کرکسر را در واحدهای نوساز و مقاوم اسکان دهد.
وی با قدردانی از حمایت و پشتیبانی امام جمعه و فرماندار شهرستان هوراند گفت: برای احداث هر واحد مسکونی در روستای کرکسر 80 میلیون تومان تسهیلات شامل 55 میلیون تومان وام کم‌بهره و 25 میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می‌شود.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان هوراند با اشاره به این‌که زمین روستای کرکسر که به دلیل رانش زمین جابه‌جا می‌شود؛ در 41 قطعه تفکیک شده است ابراز داشت: بنیاد مسکن برای 15 خانوار ساکن دائمی واحد مسکونی احداث می‌کند و از طرفی ساکنین فصلی روستای کرکسر می‌توانند برای ساخت مسکن از تسهیلات 50 میلیون تومانی کم‌بهره استفاده کنند.
مرادی با تأکید بر این‌که کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان هوراند در بحث جابه‌جایی روستای کرکسر شبانه‌روز و بسیجی‌وار تلاش می‌کنند، تصریح کرد: جابه‌جایی روستای کرکسر به همت و تلاش جمعی نیازمند بود که خوشبختانه این روحیه‌ی بسیجی‌وار را در همکارانم و مسئولان شهرستانی به وضوح دیدم.
وی از هدیه تعدادی سیمان از سوی مقام معظم رهبری برای احداث هر واحد مسکونی در روستای کرکسر شهرستان هوراند خبر داد، خاطرنشان کرد: بعد از شروع ساخت و ساز واحدهای مسکونی؛ برای هر واحد مسکونی 160 کیسه سیمان از سوی مقام معظم رهبری به اهالی روستای کرکسر اهداء می‌شود.
انتهای پیام /124/ عبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1858923 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.