خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853193 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

67000 تذکر لسانی به شهروندان تهرانی به خاطر عدم استفاده از ماسک- اخبار پلیس

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:03
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در پنج روز گذشته 67 هزار تذکر لسانی به مردم تهران داده شده تا از ماسک استفاده کنند.
كرونا،انتظامي،سلامت،ماسك،بهداشتي،پليس،امنيت،رحيمي،شيوع،صنفي، ...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی در نشست مشترک با علیرضا زالی؛ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بزرگ در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در هفته نیروی انتظامی هم‌افزایی میان مدافعان سلامت و امنیت در کشور است.
رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: "سلامت" و "امنیت" دو نعمت بزرگی که خدا به ما داده است، تا بیمار نشویم و ناامنی را مشاهده نکنیم به خوبی، قدر آنها را نخواهیم دانست و دشمنان نظام به دنبال خدشه وارد کردن به امنیت کشور هستند.
وی تصریح کرد: در ماه نخست شیوع کرونا طومار محتکرین لوازم بهداشتی را درهم پیچیدیم و اجازه ندادیم اموال ضروری مردم را جمع و از آن سوء‌استفاده کنند، در ایام نوروز توانستیم آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا خواسته و مقرر کرده بود را به صورت کامل انجام دهیم که نمونه بارز آن در روز 13 فروردین اجرا شد.
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: به صورت تمام و کمال همراه بخشهای سلامت هستیم، در هفته نخست اجباری شدن ماسک مقرر شد صرفاً تذکر دهیم، تمام رده‌های پلیس به خط شده‌اند و در پنج روز گذشته 67 هزار تذکر لسانی به مردم داده شده تا از ماسک استفاده کنند.
رحیمی ادامه داد: به زودی تذکرها تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد همچنین در چند روز گذشته بیش از 10 هزار ماسک میان اقشار مختلف توزیع شده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ عنوان کرد: از هفت هزار و 929 واحد صنفی بازدید شده است که 275 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی با دستور قضائی پلمب شدند، اعمال قانون از امروز جدی‌تر شده و 42 مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده‌اند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
(کلیک کنید)
وی با اشاره به اینکه هدف هم‌افزایی میان بخش سلامت و امنیت کشور است، تصریح کرد: پلیس اماکن ما نیز به شدت فعال است و با واحدهای صنفی که مقررات بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد کرد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: به دنبال شناسایی محلهایی هستیم که برخوردها و شیوع کرونا از آن محلها شروع شد و سخت‌گیری‌ها نیز از آن محلها آغاز خواهد شد.
رحیمی با بیان اینکه ما در حال کنترل تردد مسافران مترو هستیم و استخرها و سالنهای ورزشی را نیز تعطیل کرده‌ایم، گفت: اکثریت نیروی خود را به بخشهایی که شیوع کرونا بیشتر است، اختصاص خواهیم داد، ما سهم خود را برای مقابله با کرونا به صورت کامل ایفا می‌کنیم و معاونت عملیات پلیس پایتخت نیز پای کار است.
این مقام ارشد انتظامی گفت: نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در کنار بخشهای بهداشتی است؛ مردم ترددها را به حداقل برسانند زیرا امروز در کنار کرونا، آلودگی هوا نیز تشدید شده و از مردم می‌خواهیم صرفاً برای کارهای اضطراری از خانه خارج شوند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853193 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.