خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848115 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

انتشار کتابی درباره «ابعاد انسانی-اجتماعی کرونا در ایران»

ایسنا | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 16:02
«خلاصه مقالات همایش مجازی ابعاد انسانی- اجتماعی مسئله کرونا در ایران» به اهتمام احمد پاکتچی منتشر شد.
كرونا،انساني،علوم،همايش،مسئله،اجتماعي،فرهنگي،ايران،رويكرد،پژ ...

«خلاصه مقالات همایش مجازی ابعاد انسانی- اجتماعی مسئله کرونا در ایران» به اهتمام احمد پاکتچی منتشر شد.
به گزارش ایسنا، در معرفی این کتاب که به کوشش پژوهشگاه علم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شده، آمده است: "مواجه شدن با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در دوران صنعت و پیشرفت بشر در بسیاری از علوم و جان باختن انسان‌های زیادی دانشمندان جهان را در تمامی رشته‌های دانش به تفکر و تعمق فروبرد.
از این رو دانشمندان علوم مختلف مخصوصاً علوم انسانی و اندیشمندان این حوزه برای مشکلات آموزشی، تربیتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ناشی از آن راه‌حل‌هایی به مردم و مسئولان نشان دادند.
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با نگاهی عالمانه و رویکرد فرهنگی و تمدنی به مسائل و معضلات جامعه با اعتقاد راسخ به نقش شاخه‌های گوناگون علوم انسانی و اجتماعی در مدیریت بحران‌ها، با همفکری و یاری اعضای محترم هیات‌علمی و کارشناسان خود با زحمات بی‌وقفه به برگزاری همایش ابعاد انسانی- اجتماعی مسئله کرونا در ایران پرداخت و با استمداد از جامعه علمی و دانشگاهی، ملّی و بین‌المللی، مقالات و سخنرانی‌های ارزشمندی دریافت کرد و با برگزاری ۱۲ پیش‌نشست، همایش اصلی را در ۱۰-۱۳ خرداد ۱۳۹۹ طی سخنرانی‌های علمی در فضای مجازی در معرض اندیشه عموم قرار داد.
این ۱۲ پیش‌نشست با سخنرانی و ایده‌پردازی استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها تشکیل شد که عبارت‌اند از:
تأملات فلسفی درباره بحران کرونا، رویکرد تاریخی- اجتماعی به مسئله کرونا، ملاحظات روانشناختی در مورد مسئله کرونا، کرونا، علوم انسانی و پزشکی، کرونا، بازار کار و استراتژی‌های سازمانی، نشست رویکرد چندرشته‌ای به مسئله کرونا، کرونا و تربیت، زنان، کرونا و ابعاد انسانی- اجتماعی و فرهنگی، نشست علوم طبیعی و علوم انسانی در مسئله کرونا (به‌صورت آفلاین)، نظام تربیت مدرسه‌ای (آموزش و پرورش) ایران در آزمون کرونا، سیمای نظام آموزش‌عالی ایران در دوران پساکرونا، مدیریت فضای خانواده در شرایط کرونا با رویکرد روانشناختی تربیتی.
با عنایت به گستره موضوعی همایش و جلب همکاری از ۳۷ دانشگاه و موسسه آموزش‌عالی، در همایش اصلی بیش از ۴۵۰ نفر از علاقه‌مندان و دانشگاهیان از سخنرانی‌ها و نشست‌ها بهره بردند.
هم‌اکنون مجموعه خلاصه مقالات همایش به قلم ۱۱۷ استاد برتر ایران و سایر کشورهای جهان در ۹۶ مقاله به کوشش پژوهشکده دانشنامه‌نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به اهتمام دکتر احمد پاکتچی در ۲۰۳ صفحه منتشر شده است."
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848115 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.