خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1857083 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دومین دادگاه متهمان سیاسی برگزار شد/ نعمت احمدی نسب مجرم شناخته شد

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:41
سخنگوی هیات منصفه جرائم مطبوعاتی و سیاسی گفت: دومین پرونده دادگاه مطبوعات راجع به نعمت احمدی نسب برگزار شد.
منصفه،هيات،مطبوعاتي،پرونده،سياسي،جلسه،مجرم،آرا،اكثريت،سخنگوي

سخنگوی هیأت منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی خبر داد؛
احمد مومنی راد سخنگوی هیات منصفه جرائم مطبوعاتی و سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برگزاری دومین پرونده دادگاه مطبوعات بیان کرد: دومین پرونده جرم سیاسی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
وی ادامه داد: رسیدگی به این پرونده با حضور هیات قضایی به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی برگزار شد جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و نعمت احمدی به عنوان متهم جرم سیاسی به اتهام نشر اکاذیب به دفاع از خود پرداخت.
سخنگوی هیات منصفه جرائم مطبوعاتی و سیاسی گفت: با اتمام دفاعیات متهم، هیات منصفه پس از شنیدن سخنان شاکی و مشتکی عنه و مطالعه پرونده آنان تشکیل جلسه داد که هیات منصفه به اتفاق آراء، نعمت احمدی نسب را مجرم و هم چنین با اکثریت آراء وی را مستحق تخفیف دانست.
در جلسه دادگاه مطبوعات چه گذشت؟
مومنی راد با بیان اینکه پرونده مطبوعاتی مدیر مسئول روزنامه آرمان ملی و نیز خبرنگار این روزنامه هم مطرح شد گفت: در کیفرخواست اتهام هر دو متهم نشر مطالب خلاف واقع عنوان شده بود.
هیات منصفه پس از استماع سخنان شاکی و مشتکی عنه و مطالعه پرونده آنان تشکیل جلسه داد و پس از مشورت و ارائه دیدگاه های مختلف با رای گیری مدیر مسئول روزنامه آرمان را با اکثریت آرا مجرم دانست و در عین حال با اکثریت آرا او را مستحقق تخفیف دانست هیات منصفه به اتفاق آرا خبرنگار این روزنامه را مجرم ندانست .
سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی بیان کرد: در بخش بعدی پرونده مدیر مسئول نشریه شوت ورزشی به اتهام مطبوعاتی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مورد بررسی قرار گرفت و در پایان جلسه دادگاه هیات منصفه با اکثریت آرا او را مجرم ندانست.
بیشتر بخوانید
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1857083 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.