خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853193 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دست برتر در انتخابات 1400 در اختیار نیروهای انقلاب است

فارس | سیاسی | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:32
در جلسه دبیران استانی جمعیت جانبازان تحلیلی اجمالی از فهرست نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ ارائه شد که طی آن دبیرکل این تشکل با تأکید بر اینکه دست برتر در اختیار نیروهای انقلاب اسلامی است، تهدیدهای احتمالی را نیز تبیین کرد.<br/>
جمعيت،جانبازان،انتخابات،استاني،دبيران،استان،جلسه،مجازي،نامزد ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در چهارمین گردهمایی سه ساعت و نیمه مجازی دبیران استانی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که با اکثریت دبیران برگزار شد، ضمن مرور و پیگیری مصوبات جلسه گذشته، به موضوع انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و اهمیت، ضرورت و نحوه ایفای نقش این جمعیت در رویداد سیاسی پیش رو پرداخته شد.
در همین راستا مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان با بیان جایگاه عقلانیت و محاسبه صحیح در تمامی رفتارهای سیاسی اجتماعی و بازخوانی فراز هایی از سخنان مقام معظم رهبری، ضمن تشریح نقش این جمعیت در انتخابات آتی با اعلام خبر ارسال یک نامه شش بندی برای دبیران استانی جمعیت، محورهای مشارکت آنها در مباحث مرتبط با انتخابات ۱۴۰۰ را مشخص کرد.
در همین رابطه مباحثی درباره فعالیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دوره جدید و در راستای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شد که از آن جمله بحث اصلاح آیین نامه های داخلی این شورا و حل برخی مشکلات پیشین و نیز تعیین تکلیف اعضای ثابت شورا که قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را دارند، مورد بررسی قرار گرفت.
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر انسجام و وحدت بیشتر نیروهای انقلاب، احزاب و تشکل ها، اقشار و گروه های مرتبط، ضرورت پرهیز از تکروی، انشعاب و شکستن فهرست واحد در انتخابات شوراهای شهر و روستا را نیز خاطرنشان کرد.
در این جلسه همچنین تحلیلی اجمالی از فهرست نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ ارائه شد که طی آن دبیرکل جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه دست برتر در اختیار نیروهای انقلاب اسلامی است، در عین حال موانع و تهدیدهایی که می تواند موجب شکست احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری آتی شود را نیز تبیین کرد.
شاکری همچنین گزارشی از فعالیت های جمعیت جانبازان در زمینه تعامل با شورای ائتلاف و تعیین تکلیف اسامی برخی نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرد.
در این جلسه مقرر شد دبیران استانی جمعیت جانبازان نیز در جریان مصوبات ستاد انتخابات قرار گرفته و محتوای گفتگوی چهره به چهره با نامزدهای دعوت شده به جلسات دفتر مرکزی جمعیت جانبازان نیز با جزییات در اختیار استان ها قرار بگیرد.
گسترش تشکیلات جمعیت از مرکز استان به شهرستان های تابعه با حداقل سه عضو در هر شهرستان، ارتباط با مجمع نمایندگان استان و دعوت از آنها برای حضور در جلسات مجازی استان، تشکیل کارگروه بانوان و برقراری ارتباط اعضای آن با کارگروه بانوان مرکز، مشارکت دبیران استانی در ارسال پرسش های مهم برای دبیرخانه مرکزی جهت ارزیابی نامزدهای ریاست جمهوری که دفتر مرکزی در حال برگزاری آن است، اتخاذ تدبیر مناسب دبیران برای تهیه فهرست نامزدهای حداکثری مرکز استان و شهرستانهای تابعه برای انتخابات شورای شهر و روستا با دقت نظر در عنصر «شایسته گزینی» و نیز حضور چهره های ملی در جلسات مجازی استانی از مهمترین مصوبات جلسه مجازی دبیران استانی جمعیت جانبازان بود.
در این جلسه همچنین موارد شاخص فعالیت جمعیت جانبازان به تفکیک استان ها از جمله جذب اعضا و تشکیل کارگروه ها، فعالیت در فضای مجازی و ...
تشریح و درباره آنها بحث و تبادل نظر شد.
دبیران استانی جمعیت جانبازان همچنین خواستار دریافت خبرنامه به صورت منظم و پیوسته بودند که مقرر شد به این موضوع نیز رسیدگی شود.
طی این جلسه بر ضرورت گسترش یافتن تشکیلات جمعیت از مرکز استان به شهرستانهای تابعه تاکید شد.
همچنین برخی خلاقیت های جمعیت جانبازان در هر استان در زمینه دیدار با خانواده شهدا و یا چهره های استانی و نیز کار تخصصی روی قانون جامع خدمات ایثارگران تشریح شد.
دبیران استانی جمعیت جانبازان نیز موظف شدند برخی عقب ماندگی ها در زمینه فعال سازی کارگروه های ذیل این جمعیت را در اسرع وقت جبران کرده و نسبت به توزیع مسوولیت ها بین اعضای شورا و تشکیلات استانی جمعیت جانبازان اقدام کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853193 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.