خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853389 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دولت عدالت را در اجرای متناسب‌سازی حقوق شاغلین و کارمندان رعایت نکرد

فارس | سیاسی | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:32
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از اینکه دولت عدالت را در اجرای متناسب‌سازی حقوق شاغلین و کارمندان رعایت نکرده انتقاد کرد و گفت: دولت با افزایش حقوق کارمندان صداوسیما سیاسی برخورد کرده است.
مجلس،دولت،شرايط،كشور،كارمندان،رئيسه،نمايندگان،عملياتي،عدالت، ...

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از اینکه دولت عدالت را در اجرای متناسب‌سازی حقوق شاغلین و کارمندان رعایت نکرده انتقاد کرد و گفت: دولت با افزایش حقوق کارمندان صداوسیما سیاسی برخورد کرده است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 27 مهر) در تذکری اظهار داشت: از سپاه کربلای استان مازندران برای برنامه‌ریزی جهت استقبال از تشریف‌فرمایی شهدای مدافع حرم و به ویژه شهدای مدافع حرف خان‌طومان که حال و هوای خاصی در کشورمان ایجاد کردند تشکر می‌کنم.
این در حالی است که این موضوع درس عبرتی بزرگی برای همگان در شرایط امروز کشور است که بی‌تدبیری مسئولان در کشورمان در شرایط فعلی حاکم است.
وی افزود: من هم اخطار قانون اساسی دارم و هم اخطار ماده 156 قانون آئین‌نامه مجلس که دلالت بر رعایت عدالت دولت در رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه را در تمام زمینه‌های مادی و معنوی بایستی عملیاتی کند.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌دولت باید در اجرای متناسب‌سازی حقوق شاغلین و کارمندان دولت عدالت را رعایت کند این در حالی است که دولت با کارمندان صدا و سیما برخورد سیاسی کرد این در حالی است که برای کارمندان دولت افزایش 50 درصدی فوق‌العاده تطبیق عملیاتی شد اما برای کارکنان صدا و سیما در شرایط فعلی کشور چنین چیزی اعمال نشده بود.
سوال نمایندگان از رئیس جمهور چه شد؟
بابایی کارنامی با اشاره به لزوم اولویت‌بندی طرح‌های نمایندگان از سوی هیأت رئیسه مجلس، گفت: در دوفوریت و یک‌فوریت طرح‌ها اصل بر عادی بودن آنهاست این در حالی است که 230 نماینده در ابتدای فعالیت مجلس یازدهم نامه‌ای را به هیأت رئیسه مجلس نوشتند مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور باید پاسخگی نمایندگان باشد چرا که وضعیت کشور اضطراری است و بایستی طرح‌ها و لوایح سه فوریتی در مجلس برای دفع مشکلات ارائه شود.
وی گفت: چرا در کشور نمی‌خواهیم مجلس در جایگاه اصلی خودش قرار گیرد و آن شعاری که قبل از انتخابات دادیم را عملیاتی نکرده و در اجرای آن کوتاهی می‌کنیم؟
وی گفت: رئیس‌جمهور باید در حوزه ارز پاسخگو باشد و بایستی براساس تورمی که در شرایط فعلی وجود دارد به نمایندگان پاسخ دهد.
کوتاهی هیات رئیسه در حضور روحانی در مجلس
وی خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید در شرایط عادی و فوریت‌دار برای مردم و با نگاه عدالت و عادلانه برنامه‌ریزی کند.
وی در تذکزی خطاب به هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: نمی‌دانم پشت صحنه این کار چیست و چرا نمی‌خواهد بپذیرد که مردم در شرایط فعلی مشکل دارند؟
وی تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد به دنبال آن هستند که مشکلات کشور را به گردن جریانات مختلف بیندازند ولی من به عنوان نماینده ملت و نماینده مردم ساری اعلام می‌کنم که اگر هیأت رئیسه توان این کار را ندارد اجازه دهید نمایندگان شخصا ورود کنند این در حالی که ما شرمنده مردم هستیم و نمی‌دانیم به کارگران و معلمان چه بگوئیم.
بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چرا مجلس یازدهم شعار انقلابی و عملیاتی خودش را که مطرح کرده فراموش کرده است.
این در حالی است که مبارزه با فساد در کشور مهم است ولی وضعیت اقتصادی مردم هم از اهمیت بالایی برخوردار است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853389 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.