خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861490 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اوقافِ کرمانشاه برای تهیه تبلتِ دانش‌آموزی پای کار می‌آید

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:32
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از پای کار آمدن اوقاف استان برای تهیه تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان خبر داد.
استان،كرمانشاه،اوقاف،موقوفات،صالحي،كرونا،تومان،اشاره،بضاعت،ا ...

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از پای کار آمدن اوقاف استان برای تهیه تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان خبر داد.
حجت الاسلام محمد صالحی امروز(27 مهر) در جلسه شورای اداری اوقاف که همزمان با دهه وقف و با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، در پی اعلام نیاز 16 میلیارد تومانی برای تهیه تبلت برای 9 هزار دانش آموزِ فاقد تبلت استان، اظهار کرد: مجموعه اوقاف کرمانشاه در گام نخست با اختصاص 250 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات برای تهیه تبلت برای دانش‌آموزان بی بضاعت استان پای کار خواهد آمد و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های موقوفات استان بتوانیم این مبلغ را بیشتر هم بکنیم.
صالحی سپس با اشاره به وضعیت موقوفات استان کرمانشاه، گفت: عمده موقوفات استان در شهرستان کرمانشاه واقع شده‌اند، به نحوی که کرمانشاه از شهرهای موقوفه‌ای بزرگ کشور است و موقوفه آیت‌الله کرکوکی با 23 هزار رقبه در شهر کرمانشاه یکی از بزرگترین موقوفات کشور است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ر ادامه با اشاره به وجود اراضی خوبی در سطح شهر کرمانشاه که موقوفه‌ای هستند، خواستار تغییر کاربری اراضی موقوفه‌ای شهر کرمانشاه شد.
صالحی اضافه کرد: با تغییر کاربری اراضی زراعی و احداث مراکز تجاری و خدماتی می‌توانیم خدمات رسانی بهتری از محل موقوفات داشته باشیم.
صالحی در ادامه با اشاره به ورود خوب اوقاف کرمانشاه به حوزه خدمات رسانی به خانواده های بی بضاعت و آسیب دیدگان از کرونا، گفت: از ابتدایی شیوع کرونا تاکنون مجموعه اوقاف استان 14 هزار بسته معیشتی به ارزش چهار میلیارد تومان بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع کرده است.
صالحی اضافه کرد: اوقاف کرمانشاه همچنین از ابتدای شیوع بیماری کرونا پنج هزار بسته بهداشتی به ارزش 700 میلیون تومان را تولید و توزیع کرده است.
صالحی گفت: در سال تحصیلی جدید هم از محل درآمد موقوفات استان 3500 بسته لوازم تحریر به ارزش 400 میلیون تومان خریداری و بین دانش آموزان مناطق بی بضاعت استان توزیع کرده‌ایم.
این مسئول درپایان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی با رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونایی از سوی مجموعه اوقاف استان، گفت: اصلی ترین هدف برگزاری مسابقات قرآنی این بود تا معنویت قرآن را در دل این شرایط خاص کرونایی به خانه‌ها ببریم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861490 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.