خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861446 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فارس بهترین مدیریت را در پیشگیری از کرونا دارد

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:32
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتقاد دارد که استان فارس از استان‌هایی‌ست که در مدیریت بیماری کرونا بهترین عملکرد را داشته است.
كرونا،بهداشت،دانشگاه،آموزش،فارس،فني،استان،حرفه،وزارت،پيشگيري ...

ایسنا/فارس سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتقاد دارد که استان فارس از استان‌هایی‌ست که در مدیریت بیماری کرونا بهترین عملکرد را داشته است.
دکتر سیما سادات لاری یکشنبه ۲۷ مهر در مراسم اختتامیه مجازی جشنواره ملی فرصت سازی کرونایی که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و سایر مسئولان دانشگاهی برگزار شد، افزود: جشنواره ملی فرصت کرونایی و تولید محتوای فن ورز که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس برگزار شد، جشنواره ای بسیار ارزشمند است که وزارت بهداشت و سایر متولیان آموزش را در تولید محتوا کمک می کند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، سادات لاری گفت: استان فارس توانمندی‌های زیادی در در برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی دارد و بدون شک برگزاری این جشنواره در فرهنگ سازی و آموزش جامعه برای پیشگیری از کرونا موثر است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به موضوع کرونا اشاره و اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان فارس نیز یکی از استان های پیشتاز زمینه پیشگیری از کرونا است و یکی از بهترین مدیریت‌های بیماری کرونا در فارس اتفاق افتاده که این مهم نشان دهنده هم افزایی مدیران این استان است که امیدواریم به همین صورت ادامه یابد و شاهد کاهش افراد مبتلا به کوید ۱۹ و فوتی ها باشیم.
لاری تاکید کرد: برگزاری جشنواره فرصت سازی کرونایی و تولید محتوا به روش‌های نوین برای فرهنگ سازی آحاد مردم جامعه در پیشگیری از کرونا با بهره گیری از روش های نوین بسیار موثر است و باید بیشتر به این سمت برویم.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آموزش های مهارتی اشاره و خاطرنشان کرد: امروز مهارت یکی از اصول اساسی و مهم در جامعه به شمار می رود و در موضوع کرونا نیز با توجه به نیاز به دوره های کوتاه مدت مهارتی در پیشگیری و درمان کرونا آماده استفاده از ظرفیت های دانشگاه فنی و حرفه ای هستیم.
وی گفت: بیماری کرونا هشت ماه است گریبان گیر کشور شده و مردم در ابتدا همکاری خوبی داشتند اما پس از مدتی همکاری‌ها کمتر شده که نیاز است آموزش ها را به روش های نوین به جامعه نظیر نسل جوان انتقال دهیم.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به سخنان رئیس سازمان جهانی بهداشت مبنی بر اینکه آموزش بر سلامت مقدم است، خاطرنشان کرد: باید آموزش در پیشگیری از کرونا به عنوان یک اصل دنبال شده و آموزش‌ها را نیز به سمت مجازی پیش ببریم به طوری که این مهم با تعداد کم و رعایت پروتکل ها ادامه یابد.
وی گفت: درخواست ما از مردم این است در این شرایط وزارت بهداشت و به خصوص همکاران ما در نظام سلامت که هشت ماه است جوانمردانه پای کار آمده اند را تنها نگذاشته و پیشگیری و توجه به شیوه نامه های بهداشتی را در اولویت زندگی خود قرار دهند.
سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر نیز ابتلا به بیماری بالا رفته و باید فرهنگ سازی کنیم که مردم بیمار نشوند و در این راه نیز نخستین قدم این است نظارت بر پروتکل ها انجام شود.
معاون وزیر بهداشت همچنین در سخنان خود از اقدام دانشگاه فنی و حرفه ای در تولید ماسک، گان و سایر ملزومات بهداشتی قدردانی و اضافه کرد: اینها نشان از مسئولیت و رسالت اجتماعی دانشگاه است.
آئین اختتامیه نخستین دوره مسابقات ملی فرصت سازی کرونایی و تولید محتوای فن ورز به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و با همکاری وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه شیراز و شماری از انجمن‌های علمی برگزار شد.
به گزارش ایسنا، در این مسابقه علمی، ۱۵۲۶ اثر شرکت داشت که ۱۹ اثر به عنوان برگزیده نهایی و ۱۰ اثر به عنوان شایسته قدردانی شناخته شد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861446 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.