خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1853835 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وضعیت نامطلوب اینترنت در روستاها

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:32
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خواستار تکمیل طرح اتصال صددرصدی مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات شد، گفت: این امر باید به گونه‌ای صورت گیرد که مناطقی که با تلفن همراه به اینترنت متصل هستند بتوانند با خطوط ADSL  متصل شوند و مناطقی که هیچ امکانی جهت اتصال ندارند با شبکه تلفن همراه این امکان ایجاد شود.
اينترنت،مدارس،مناطق،استان،اتصال،جنوبي،پرورش،شبكه،آموزش،ديتا، ...

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خواستار تکمیل طرح اتصال صددرصدی مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات شد، گفت: این امر باید به گونه‌ای صورت گیرد که مناطقی که با تلفن همراه به اینترنت متصل هستند بتوانند با خطوط ADSL متصل شوند و مناطقی که هیچ امکانی جهت اتصال ندارند با شبکه تلفن همراه این امکان ایجاد شود.
محمدعلی واقعی، امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه در هشتمین برنامه ویدئو کنفرانسی گفتگوی هفته که با وزاری آموزش و پرورش و فناوری اطلاعات از طریق شبکه شاد، برگزار شد، اظهار کرد: بهبود کیفیت اینترنت به خصوص در مناطق روستایی، مرزی و عشایری ضروری‌ترین نیاز استان در بحث آموزش‌های مکمل و غیر حضوری است.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به بالارفتن هزینه تجهیزات و نگهداری دیتا در ادارات کل با توجه به تحریم‌ها، تصریح کرد: لازم است دیتا سنتری در مراکز استان‌ها ایجاد شده تا ادارات کل از مزایای آن بهره‌مند شده و در بسیاری از هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، کاهش ترافیک بسیاری از سایت‌ها و عدم انتقال ترافیک به خارج از استان را از دیگر مزایای استقرار دیتا سنتر در مراکز استان‌ها برشمرد و بیان کرد: چنانچه فضای هاستینگ دیتا به استان‌ها تخصیص یابد، بسیاری از مشکلات دانش‌آموزان و معلمان در ارسال و دریافت محتوای آموزشی مرتفع خواهد شد.
فقر و هزینه‌های اینترنت آموزشی
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به افت شدید پهنای باند با وجود افزایش مودم‌های سیار در مناطق، افزود: با توجه به فقر اقتصادی خانواده‌ها به ویژه در مناطق روستایی، مرزی و عشایری ضروری است هزینه اینترنت برای دانش‌آموزان این مناطق رایگان شود.
مدیرکل آموزش و پرورش در خراسان جنوبی با بیان اینکه اتصال همزمان دانش‌آموزان و مدارس با پهنای باند موجود ، مدارس را با مشکل زیادی مواجه کرده است، بیان کرد: پهنای باند و حجم مصرفی به ویژه در آپلود فایل تنها برای یک یا دو کاربر کافی است؛ لذا پیشنهاد می‌شود اینترنت پر سرعت از بستر فیبر نوری با هزینه مناسب به استان اختصاص یابد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد رشته‌های تحصیلی مرتبط با فناوری اطلاعات در هنرستان‌ها و مشارکت وزارت ارتباطات در تجهیز این هنرستان‌ها می‌تواند زمینه‌ساز تربیت نیروی متخصص بومی شده و بسیاری از مشکلات را در آینده مرتفع کند.
واقعی یادآور شد: وضعیت اینترنت در مناطق روستایی مطلوب نیست و مدارس استان در اتصال به شبکه ملی اطلاعات با اشکالات متعددی دست به گریبان هستند.
وی خاطرنشان کرد: ضرورت همکاری درتامین اعتبار برای تأمین تجهیزات هوشمندسازی و تولید محتوای آموزشی،کمک و مساعدت وزارت ارتباطات در تهیه گوشی و تبلت برای دانش‌آموزان روستایی به ویژه مناطق مرزی استان، مشارکت در هوشمندسازی مدارس با رویکردهای فناوری‌های جدید علمی و پوشش کامل مدارس شهری در طرح اتصال مدارس به شبکه ملی اینترنت از دیگر خواسته‌ها و پیشنهادات است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1853835 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.