خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1854542 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی در شهرداری شیرین‌سو

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:31
شهردار شیرین سو گفت: ایجاد درآمد پایدار، بهره وری مناسب نیروی انسانی، اشتغالزایی، تسریع در عمران و آبادانی شهر، سهولت ارائه خدمات در کنار  تسریع در اجرای پروژه ها از اهداف راه اندازی کارگاه های تولیدی در شهرداری شیرین سو است.
شهرداري،ايجاد،شيرين،سو،پايدار،عمراني،توليدي،پروژه،شهر،موسوي، ...

ایسنا/همدان شهردار شیرین سو گفت: ایجاد درآمد پایدار، بهره وری مناسب نیروی انسانی، اشتغالزایی، تسریع در عمران و آبادانی شهر، سهولت ارائه خدمات در کنار تسریع در اجرای پروژه ها از اهداف راه اندازی کارگاه های تولیدی در شهرداری شیرین سو است.
سیدمصطفی موسوی یکشنبه 27 مهرماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به تعدد و تنوع وظایف و تکالیف شهرداری مطرح کرد: شهرداری به عنوان متولی اصلی مدیریت شهر برای اداره شهر وظایفی را بر عهده دارد که انجام صحیح این وظایف و خدمت رسانی مناسب به مردم مستلزم وجود اعتبار است.
وی با تأکید بر محدودیت های اخذ عوارض و نداشتن بودجه های دولتی برای همه پروژه های شهرداری ها افزود: از آنجایی که شهرداری‌ها طبق قانون برای اجرای برنامه های خود بودجه مصوب و مشخص دولتی ندارند بنابراین برای تأمین هزینه‌های جاری و عمرانی خود اغلب با معضلاتی مواجه هستند.
موسوی در ادامه اظهار کرد: فراهم آوردن بسترهایی متناسب با جمعیت و گستره فیزیکی شهر و توسعه زیرساخت های لازم بسیار ضروری و در عین حال هزینه‌بر است بنابراین در صورتی که مدیریت شهر نتواند منابع درآمدی پایداری برای خود در نظر بگیرد، روند رشد و توسعه پایدار شهر نیز تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: نیاز توسعه شهری و تحقق توسعه پایدار و متوازن در شهرها در شرایط تشدید تحریم های ظالمانه و وخامت وضعیت اقتصادی و نامتعادل جامعه مدیریت شهری را ملزم به یافتن راهی برای ایجاد درآمد های پایدار شهرداری مینماید و شهرداری شیرین سو خوشبختانه با ایجاد کارگاه های تولیدی بخشی از نیازهای خود را مرتفع کرده است.
موسوی در ادامه گریزی به کاهش درآمدهای شهرداری با شیوع کرونا زد و گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته و کاهش سطح درآمد مردم و نیز به تبع آن کاهش ساخت و ساز که تأثیر مستقیم آن بر درآمدهای شهرداری دارد، من و همکارانم به این نتیجه رسیدیم که تنها را حل مشکلات موجود در نقدینگی و اقتصاد شهرداری شیرین سو درآمدزایی و خودکفایی است و برای عملی کردن این تصمیم با کارگاه های تولیدی را برای درآمدهای پایدار و پیشبرد سریع پروژه های عمرانی خود همچنین هزینه های جاری به مرحله اجرا درآوردیم.
وی در ادامه افزود: نیروهای شهرداری با بکارگیری افراد توانمند و بومی شیرین سو با راه اندازی سه کارگاه تولیدی کفپوش های بتنی، جداول پرسی و نیز المان های نوری و فلزی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری از طریق فروش محصولات تولیدی با کیفیت مطلوب همچنین ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم، موجب حذف واسطه و عرضه مستقیم کالا و کاهش قیمت تمام شده اند.
موسوی در ادمه با تأکید بر لزوم صرفه جویی در هزینه های جاری و عمرانی در شرایط فعلی اقتصادی شهرداری ها اضافه کرد: از سال گذشته با راه اندازی کارگاه های تولیدی شهرداری موفق شدیم ضمن افزایش تعداد پروژه های عمرانی، بیش از ۵۰ درصد در هزینه ها صرفه جویی داشته باشیم.
شهردار شیرین سو با تأکید بر نقش اشتغال در رونق اقتصاد خانواده ها بیان کرد: شهرداری تلاش کرده است در کنار ارائه خدمات شهری و اجرای پروژه های عمرانی به موضوع اشتغال نیز توجه ویژه داشته باشد و راه اندازی چنین کارگاه‌هایی به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منجر می‌شود.
موسوی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به هدف‌گذاری و شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده است، ما نیز در شهرداری فرمایشات معظم له را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و سعی داریم تا با افزایش خودکفایی و تولید سهمی در ایجاد اشتغال داشته و با تولید مصالح مورد نیاز شهرداری های همجوار و گاهاً دیگر استان های موجبات افزایش پروژه های عمرانی و کاهش هزینه های شهرداری را فراهم آورد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1854542 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.