خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1864994 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حوزه منجمد آثار تاریخی و گردشگری استان قزوین نیاز به تحرک و روح بخشی دارد- اخبار قزوین

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:30
گروه استان‌ها _ معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: ظرفیت عظیم حوزه گردشگری و توریسم در استان قزوین نادیده گرفته شده و از اثرگذاری بی‌نظیر این حوزه در اقتصاد غافل شده‌ایم.
تاريخي،قزوين،فرهنگي،آثار،اجتماعي،ميراث،استان،هويت،حفظ،حوزه،خ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین ، منوچهر حبیبی ظهر امروز در جلسه بررسی نحوه استفاده بهینه از میراث فرهنگی و آثار تاریخی استان قزوین که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: در عرصه حفظ و نگهداری از آثار تاریخی اگر حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در میدان نباشند آسیب‌های اجتماعی زیادی به وجود خواهد آمد.
وی افزود: در زمینه در زمینه حفظ و نگهداری از آثار تاریخی استان بر فرعیات بیشتر از ابعاد فرهنگی و اجتماعی تمرکز شده که باید برای پرکردن این خلاء‌ها کارهای موثری صورت گیرد.
حبیبی با بیان اینکه پیشینه‌ غنی کشور ایران و دین مبین اسلام گذشته‌ تاریخی گرانقدری را برای ملت ایران رقم زده است، تصریح کرد: باید با تقویت حوزه فرهنگ برای حفظ این بسترهای تاریخی تلاش کنیم.
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اینکه حوزه منجمد آثار تاریخی و گردشگری نیاز به تحرک و روح‌ بخشی دارد گفت: حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی باید فضای با نشاطی را در جامعه ایجاد کند و اقتصاد را به تحرک وا دارد تا در نهایت شاهد کمکی شایان به اوضاع معیشتی مردم باشیم.
حبیبی با بیان اینکه برخی مسئولان همیشه گله‌مند هستند و از نبود مسافر، توریست و کسادی بازار ناراضی‌اند خاطرنشان کرد: ظرفیت عظیمی در استان ما نادیده گرفته شده و از اثرگذاری حوزه گردشگری و توریسم در اقتصاد غافل شده ایم.
بخش اعظمی از هویت قزوین، مربوط به آثار تاریخی و میراث فرهنگی است
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اظهار داشت: استان قزوین از نظر تعداد آثار تاریخی رتبه اول کشور و رتبه سوم جهان را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: قزوین مملو از آثار تاریخی و میراث فرهنگی است که بخش مهمی از هویت ما را تشکیل می‌دهد اما هنوز ارزش این هویت فرهنگی برای مردم و برخی از مسئولان مشخص نشده است.
بیدخام تصریح کرد: آنچه که قزوین را در این کشور هویت داده بناهای تاریخی همچون سرای سعدالسلطنه، کلاه‌ فرنگی، امامزادگان، مساجد، آب انبارها و خانه‌های تاریخی است که نه تنها برای حفظ و رونق آنها باید تلاش‌های جدی صورت گیرد بلکه ارزش آن برای نسل های آینده نیز باید تبیین شود.
وی خاطرنشان کرد: باید از آثار و خانه های تاریخی برای راه اندازی دارالقرآن، خانه عکاس، خانه معمار، کافه‌کتاب، سرای صنایع دستی و دیگر مراکز فرهنگی بهره برداری کرد تا علاوه بر احیای این آثار تاریخی بتوان فضای مناسبی را برای اشتغال هنرمندان نیز فراهم کرد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: تحقق این اهداف نیازمند کمک و همراهی مالکین خانه های تاریخی و همکاری سایر نهادهای دولتی با سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان قزوین است.
انتهای پیام///برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1864994 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.