خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1865861 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

احیای ۵ آرامستان تاریخی دولاب

ایسنا | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:30
طرح ساماندهی و احیای ۵ گورستان تاریخی در منطقه ۱۴، با همکاری سازمان بهشت زهرا(س) و سازمان نوسازی شهر تهران کلید خورد.
سازمان،احياي،تهران،تاريخي،منطقه،شهر،بهشت،زهرا،ساماندهي،شهردا ...

طرح ساماندهی و احیای ۵ گورستان تاریخی در منطقه ۱۴، با همکاری سازمان بهشت زهرا(س) و سازمان نوسازی شهر تهران کلید خورد.
به گزارش ایسنا، نشست بررسی ساماندهی و طراحی شهری و احیای مجموعه آرامستان های منطقه۱۴ با حضور شهردار دارالمومنین و مدیرعامل سازمان بهشت زهرا برگزار شد و سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در این نشست با اشاره به اینکه ساماندهی و احیای گورستان های منطقه۱۴، از مصوبات شورای شهر تهران است، گفت: ۵ آرامستان با مساحت۷.۵ هکتار در محدوده محله دولاب تهران وجود دارد که مدفن شخصیت هایی است که در عرصه های دینی و اجتماعی نقش بزرگی داشته اند، از این رو ساماندهی و طراحی این آرامستان ها بر اساس مصوبه شورای شهر و حمایت شهردار تهران آغاز شد.
خال در ادامه با بیان اینکه آرامستان ها روح و فرهنگ ایران هستند و بازسازی و احیای این فضاهای تاریخی که افرادتاثیرگذاری ازکشورهای یونان، لهستان، فرانسه دفن شده اند، ضروری دانست و از این طرح به عنوان پروژه ملی یاد کرد و گفت: نقشه فاز اول و دوم این طرح توسط سازمان تهیه شده و به زودی توسط سازمان نوسازی اجرایی می شود.
کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه۱۴ نیز در این نشست با تشکر از سازمان بهشت زهرا(س) و نوسازی شهر تهران، احیای آرامستان های دولاب را سند مهم در صلح دینی و فرهنگی ملت ایران دانست و گفت: نوع دوستی از ویژگی های بارز جامعه ایرانی است، از این رو نگاه مثبت مدیریت شهری در حفظ باورها و حقوق شهروندی تمامی اقشار جامعه دلیلی واضح و آشکار بر فرهنگ همزیستی مردم ایران با سایر مردم و ادیان دنیاست.
مصطفی پور همچنین ارتقای سرانه های گردشگری آشنایی بیشتر مردم دارالمومنین و به تبع آن سایر شهروندان تهران با پتانسیل های تاریخی را گامی مهم در افزایش دانش تاریخی و فرهنگی و دینی نسبت به محیط زندگیشان دانست و افزود: این مهم حس تعلق خاطر شهروندان به جغرافیایی که در آن زندگی می کنند را به همراه دارد.
بنا براعلام سایت شهر، شهردار منطقه۱۴ در پایان ضمن اعلام آمادگی با مجریان طرح حفاظت و احیای آرامستان های دولاب اظهار امیدواری کرد: بتوانیم قدمهای موثری در راستای بهبود همه جانبه فضاهای بصری و محیط ارزشمند تاریخی با پیشینه مذهبی و اجتماعی در دل دارالمومنین برداریم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1865861 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.