خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861566 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مدارس غیردولتی در به‌کارگیری نیروها بازنگری کنند

ایسنا | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:30
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مقررات و برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش، مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می‌شود.
مدارس،غيردولتي،ابتدايي،مؤسسان،كيفيت،آموزش،تحولي،حكيم،ممنوعيت

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مقررات و برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش، مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می‌شود.
به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده در نشست با نمایندگان شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران با ارائه توضیحاتی پیرامون نظرات و دیدگاه خود نسبت به مدارس غیردولتی و انتظارات و درخواست‌های آموزش‌وپرورش از مؤسسان این مدارس اظهار کرد: مدارس غیردولتی باید حافظ استانداردهای خود باشند و در به‌کارگیری نیروها و کیفیت‌بخشی آنان بازنگری کنند.
وی بابیان اینکه مهم‌ترین عاملی که موجب رونق گرفتن بخش خصوصی می‌شود ارائه کیفیت بهتر است، بنابراین باید کیفیت‌سنجی این مدارس و برقراری یک نظارت درونی انجام گیرد، اظهار کرد: مدارس غیردولتی متعلق به خانواده‌ آموزش‌وپرورش است، لذا نسبت به مسائل آن دغدغه مندیم و انتظار ما این است که برنامه‌های اجرایی در مدارس غیردولتی صد درصد منطبق بر سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش باشد که این امر موجب ارتقاء کیفیت این مدارس خواهد شد و امکان جذب مشارکت بیشتر مردم نیز فراهم می‌شود.
حکیم زاده با اشاره به لزوم اجرای دقیق مقررات و دستورالعمل‌ها و برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش در مدارس دولتی و غیردولتی بیان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که رویکردهای اصلاحی آموزش‌وپرورش مانند ممنوعیت برگزاری آزمون‌های تستی برای دوره ابتدایی، ممنوعیت ورود مؤسسات و استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی و آموزشی در دوره ابتدایی و جایگزین شدن تکالیف مهارت محور به‌جای مشق شب، شامل همه مدارس می‌شود؛ لذا انتظار ما این است که شورای مؤسسان در این زمینه خود نقش پیشگام در نظارت را داشته باشد و بر اجرای دقیق آن‌ها در مدارس غیردولتی تأکید کند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاون آموزش ابتدایی در پایان تصریح کرد: این جلسات باید به بهبود اتفاقاتی در تربیت کودکان منجر شود و از این تعامل استقبال می‌کنیم و برای هرگونه همکاری و حمایت در راستای ارتقاء کیفیت خدمات ارائه‌شده در مدارس غیردولتی اعلام آمادگی می‌کنیم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861566 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.