خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 942408 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جمعیت جانبازان از رای قاطع مجلس حامی ایثارگران تقدیر کردند

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:06
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی از رای قاطع مجلس به اصلاح قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تقدیر کردند
بنياد،رييس،قاطع،حامي،تكميلي،اسلامي،مجلس،ماده،جانبازان،بيمه،ايثا…

تقدیر جمعیت جانبازان از رای قاطع مجلس حامی ایثارگران
به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به دنبال پیگیری جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و جمعی از نهاد‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی حامی حقوق جانبازان و ایثارگران در خصوص وضعیت بیمه ایثارگران، اکثریت قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، چهارشنبه با طرح اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موافقت کردند.
هدف از ارائه این طرح از سوی نمایندگان، رفع مشکل بیمه تکمیلی خانواده‌های ایثارگران بوده است که با رای اکثریت در جلسه امروز میسر شد.
آن‌گونه که علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفته است، رییس سازمان برنامه و بودجه قول اجرای این اصلاحیه در سال ۹۸ را داده و پس از طی مراحل قانونی این مصوبه، از ابتدای سال آینده اجرا خواهد شد.
بر اساس این ماده اصلاحی، تأمین ۱۰۰ درصد هزینه بهداشتی درمانی به صورت بیمه سلامت، بیمه همگانی، بیمه مکمل و بیمه خاص (خدماتی که مشمول قوانین بیمه همگانی و تکمیلی نمی‌گردند) خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان بر عهـده دولت بوده و اعتبـارات آن هر ساله بر اساس تعداد و سرانه در قوانین بودجه سنواتی به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یافته منظور می‌شود.
با اصلاح این ماده، ارائه خدمات بهداشی و بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیرشاغل، بازنشسته و والدین، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنان برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفت.
به این ترتیب مقرر شد تعهدات دستگاه‌های اجرایی و بیمه‌های ذی ربط در این خصوص تا پایان سال ۹۷ به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل شود.
در عین حال اجرای احکام این ماده مانع ارائه خدمات بیمه درمانی تکمیلی توسط دستگاه‌های اجرایی ذی ربط به کارکنان شاغل موضوع این ماده نیست.
‎جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که پیش از این برای پیگیری عودت بیمه ایثارگران به بنیاد شهید چند نوبت با رئیس جمهور، رییس مجلس و دیگر نهاد‌های تصمیم ساز مکاتبه کرده بود، ضمن ابراز خرسندی از به ثمر نشستن پیگیری مطالبه بر حق جانبازان و ایثارگران، از رای قاطع مجلس حامی ایثارگران به طرح اصلاح ماده مذکور از قانون جامع خدمات ایثارگران تقدیر کرد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 942408 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.