خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775839 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نبود معنویت آفت امروز جوامع بشری

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 14:01
مشهد ـ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عدم توجه به معنویت یکی از عوامل مهم مشکلات و گرفتاری های حکومت ها و مردم در شرایط فعلی است.
معنويت،جامعه،رهبري،ايمان،معنوي،عبدخدايي،اخلاق،معظم،خدا،آيت،ا ...

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد هادی عبدخدایی پیش از ظهر امروز در همایش مؤلفه های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب، با بیان اینکه معنویت به منزله روح و جان در تمام فعالیت هاست، گفت: وجود معنویت در هر پدیده ای باعث بهره برداری صحیح از آن می شود و نبود معنویت فعالیت ها را به مسیر غلط می کشاند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به برخی از اصول از جمله، علم و پژوهش، مبارزه با فساد، عدالت، معنویت و اخلاق، اظهار کرد: نبود معنویت و اخلاق در بین شخصیت های سیاسی باعث شده تا جهان با جنگ و آتش و درگیری مواجه شود.
وی با بیان اینکه جامعه بدون معنویت دارای ظواهر فریبنده است اما مشکلات و گرفتاری کل آن را دربرگرفته است، افزود: برخی افراد حسرت جوامع غربی را می خورند، اما در بطن جامعه غربی مشکلات زیادی مثل فروپاشی خانواده، کارتن خوابی، نبود عدالت اجتماعی و...
وجود دارد که همه اینها به دلیل نبود معنویت است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر معنویت، ایمان و توکل به خدا، حق طلبی و دوری از خودخواهی، اضافه کرد: معنویت پشتوانه می خواهد و پشتوانه آن هم ایمان به خدا، ایمان به رستاخیز، و توجه به قوه اختیار انسان است.
ایمان به خدا اصل تمدن اسلامی است و در همه جا مثل معاملات اقتصادی، روابط اجتماعی، ازدواج، بستن قرارداد، کار کردن و...
بروز و ظهور دارد.
آیت الله عبدخدایی با بیان اینکه جامعه معنوی حتی با کمبودهای مادی بهشت می شود و جامعه بدون معنویت برای افراد آن به مرور تبدیل به جهنم می شود، افزود: مقام معظم رهبری دولت را به منش و اخلاق معنوی سفارش می کنند و معتقدند دولت باید ابعاد معنوی را در جامعه گسترش دهد.
وی به مقایسه تفکرات امام علی (ع) با نیچه اندیشمند آلمانی پرداخت و گفت: نیچه تفکری فردگرا داشت و معتقد بود کل جامعه باید برای یک نفر باشد و افراد ضعیف جامعه باید از بین بروند.
اما تفکر امام علی (ع) این بود که جامعه باید برای همه باشد و هیچ فردی نباید در گرسنگی و ضعف باشد که خود این نگاه، مدینه فاضله است.
آیت الله عبدخدایی اضافه کرد: جامعه معنوی فاصله طبقاتی ندارد و همه از حقوق اولیه و مساوی برخوردارند، مسئله ای که از اول انقلاب به آن توجه نشد و ثروت کشور به جای تولید، کشاورزی، علم و اشتغال، صرف رفاه و تجمل گرایی شد.
البته در زمینه هایی مثل دفاعی رشد قابل‌ توجهی داشتیم اما در زمینه اقتصادی به خاطر وجود مافیا و فساد مشکلات زیادی داریم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775839 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.