خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772824 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

5 موزه جدید به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اضافه شد- اخبار اردبیل

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:59
گروه استان‌ها - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت:‌ 5 موزه جدید به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اضافه شده که در سفر پیش روی وزیر میراث‌فرهنگی به استان به بهره‌برداری می‌رسند.
مجموعه،اردبيل،موزه،اجراي،استان،جهاني،اردبيلي،فاز،شيخ،اقدامات

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل، نادر فلاحی ظهر امروزبا اشاره به اقدامات عمرانی و توسعه‌ای در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار داشت: از اقدامات شاخص در این مجموعه احیای بنای سردر عالی‌قاپو بود که فاز نخست آن سال گذشته فاز نخست آن اجرا شده و امسال شاهد اجرای فاز دوم آن خواهیم بود.
وی با اشاره به تملک خانه سپهرم و الحاق به موزه صنایع دستی بیان کرد: تملک بانک ملی از مهمترین مطالبات مردم و موارد مورد پیگیری‌ مستمر حضرت آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برای بازگشایی محوطه مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی که با هزینه‌کرد 80 میلیارد ریال این امر انجام و عملیات اجرایی آن آغاز شده که در مدت یک ماه تکمیل خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از اجرای طرح رواق‌سازی در ضلع شمالی میدان عالی‌قاپو خبر داد و گفت: اعتبارات مورد نیاز در این زمینه تامین شده است.
فلاحی عنوان کرد: از دیگر اقدامات شاخص در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در این مجموعه جهانی راه‌اندازی صحن قیزیلباش‌لار بوده که تاثیر بسزایی در اجرای برنامه‌های مناسبتی به ویژه در ایام محرم داشته است.
وی افزود: مرمت مدرسه پورسینا، مرمت مستمر بخش‌های مختلف مجموعه از جمله گنبد شاه اسماعیل، ساماندهی شهیدگاه همراه با یادمان شهدای چالدران که طرح مطالعاتی آن تکمیل و تصویب شده وعملیات اجرایی آن آغاز شده نیز در این مجموعه انجام شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به دایر شدن موزه فرش در جنت‌سرا با پنج میلیارد ریال اعتبار اظهار کرد: توسعه بخش‌های مربوط به موزه در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی از مهمترین رویکردها بوده که در این راستا پنج موزه شامل موزه سنگ، سکه، اسناد تاریخی، سفال و قطعات سفال و عکس‌های قدیمی در این مجموعه ایجاد شده و در سفر پیش روی وزیر میراث‌فرهنگی به استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/132/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772824 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.