خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772809 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فعالیت ورزشی در مناطق زرد ممنوع در مناطق قرمز آزاد؟!- اخبار جزایر خلیج فارس

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:59
گروه استان‌ها _ رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی قشم گفت: بررسی‌ها نشان از آزاد بودن فعالیت‌های ورزشی در مناطق قرمز کشور از جمله تهران و دیگر استان‌ها دارد در حالیکه در مناطق زرد کرونایی همانند استان هرمزگان و قشم‌ ممنوع است.
ورزش،ورزشي،كرونا،قشم،ستاد،رضواني،هيئت،ورزشكاران،بومي،روستايي ...

عبدالرحیم رضوانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قشم، اظهارداشت: در دوران کرونایی، فعالیت هیئت‌های ورزشی در مناطقی که از سوی ستاد کرونا زرد اعلام شده ممنوع شده اما در بعضی مناطق با داشتن وضعیت قرمز و حتی بالاتر از خطر، شاهد انجام فعالیت‌های ورزشی در رشته‌های مختلف هستیم و این دوگانگی در تصمیم سازی‌ها موجب نگرانی ورزشکاران در استان شده است.
به گفته وی، ورزش علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است، رابطه نزدیکی هم با سلامت و بهداشت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های روانی دارد.
رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و‌محلی قشم یادآور شد: ورزش عامل مهمی برای کاهش اضطراب و افسردگی است و اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و فعالیت‌های ورزشی به ویژه در سنین کودکی و نوجوانی باعث آزاد کردن انرژی‌های اندوخته شده می‌شود و این خود بسیار لذت‌بخش و آرامش‌دهنده است.
رضوانی اضافه کرد: انتظار می‌رود در شرایطی که فاصله‌گذاری اجتماعی در پرواز هواپیماها و تردد شناورهای دریایی و همچنین سفر با وسایل نقلیه عمومی برداشته شده، شایسته است به ورزشکاران با رعایت اصول ستاد کرونا از جمله قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی در استادیوم و سالن‌های ورزشی، امکان انجام فعالیت‌های ورزشی و برقراری مسابقات داده شود.
نایب رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و‌محلی استان هرمزگان معتقد است، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد نظر ستاد کرونا کشور امکان برپایی بسیاری از فعالیت‌های ورزشی به ویژه در مناطق کم‌خطر کرونایی مانند قشم امکانپذیر است.
رضوانی ادامه داد: متاسفانه با این دوگانگی در تصمیم سازی‌ها برای ورزشکارانی که در پی چرایی انجام‌ نشدن فعالیت‌های ورزشی هستند هیچ پاسخ مبتنی بر منطق نداریم.
به گفته رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و‌محلی قشم، با توجه به نزدیک شدن به هفته تربیت بدنی و ورزش (26 مهر ماه) شایسته است نگاهی نو به مقوله ورزش که می‌تواند با رعایت قوانین و مقررات مربوط به ستاد کرونا، نقش مهمی در تقویت بنیه ورزشکاران و بالا بردن قدرت بدنی آنان برای مقابله با انواع ویروس‌ها از جمله کووید 19 داشته باشد، انجام دهند.
انتهای پیام/7558/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772809 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.