خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775839 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عادی سازی امارات و بحرین؛ بی فایده برای فلسطین، رونق تسلیحاتی برای آمریکا

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:59
یک روزنامه انگلیسی نوشت، نخست‌وزیر پیشین انگلیس یکی از واسطه‌های توافق اخیر تل آویو با دو کشور عربی بوده اما این وساطت و توافق هیچ امتیازی برای فلسطین ندارد و صرفا معاملات تسلیحاتی آمریکا را رونق میدهد.
صهيونيستي،رژيم،توافق،توافقات،امارات،عربي،گزارش،بلر،روزنامه،ت ...

یک روزنامه انگلیسی نوشت، نخست‌وزیر پیشین انگلیس یکی از واسطه‌های توافق اخیر تل آویو با دو کشور عربی بوده اما این وساطت و توافق هیچ امتیازی برای فلسطین ندارد و صرفا معاملات تسلیحاتی آمریکا را رونق میدهد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی دیلی میل با اشاره به توافقات اخیر دو کشور بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی گزارش کرد، توافق جدید در غرب آسیا (خاورمیانه) که «تونی بلر» نخست‌وزیر سابق بریتانیا یکی از واسطه‌های آن بوده است، به دلیل آنکه هیچ سودی برای فلسطینیان نداشته هدف انتقاد قرار گرفته است.
طبق این گزارش، رژیم صهیونیستی روز سه شنبه هفته جاری طی مراسمی در کاخ سفید، توافقی را با امارات و بحرین امضا کرد و سه طرف متعهد به عادی‌سازی روابط شدند.
این روزنامه انگلیسی در ادامه با اشاره به حمایت دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از این توافق نوشت، علی رغم انعقاد این توافقات، نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه چنین توافقی نه تنها به تحقق صلح منجر نشود بلکه تنها یک رقابت تسلیحاتی جدید را در منطقه به راه اندازد.
روز سه‌شنبه هفته جاری، یک روزنامه صهیونیستی از بلر به عنوان آنکه «نقشی کلیدی» در توافقات اخیر رژیم صهیونیستی با بحرین و امارات ایفا کرده، قدردانی کرد.
با این حال، آنطور که در روزنامه دیلی میل اشاره شده است، منتقدان این توافق بر این باورند که این توافقات تنها در خدمت سه امضاکننده و ایالات متحده است و حاوی هیچ‌گونه پیشنهادی برای پایان دادن به درگیری‌های فلسطینیان و صهیونیست‌ها نیست.
«فرانک لونتز» یکی از مشاوران سیاسی و ارتباطات آمریکایی در این خصوص گفت که بلر در مراسم امضای توافق بحرین و امارات و رژیم صهیونیستی در واشنگتن دی سی یک «راک‌ استار» بود و «افراد برای گرفتن عکس با وی صف کشیده بودند».
طبق این گزارش، بلر برای اولین مار مذاکرات غیررسمی میان صهیونیست‌ها و امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۵ را میانجیگری کرد و از ارتباطات قوی خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای برگزاری یک نشست غیررسمی میان نمایندگان رژیم صهیونیستی و امارات عربی متحده در لندن استفاده کرد.
این گزارش می‌افزاید، پس از آن در سالهای بعد از برگزاری نشست لندن، بلر به اعتمادسازی میان صهیونیست‌ها و اماراتی‌ها کمک کرد و ضمن تقدیر از توافق اخیر میان رژیم صهیونیستی و دو کشور عربی حاشیه خلیج‌فارس، مدعی شد که این توافقات تنها مسیر به سوی صلح است و در نهایت به نفع فلسطینیان خواهد بود.
با این حال، طبق این گزارش، بسیاری از منتقدان تأکید دارند که این توافقات کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، مسیر معاملات تسلیحاتی ایالات متحده عربی و آمریکا را هموار می‌کند و «اندرو اسمیت» از کمپین مقابله با تجارت تسلیحات هشدار داده است: «هزینه‌های نظامی در خاورمیانه (غرب آسیا) در سالهای اخیر بسیار افزایش داشته است و این خطر وجود دارد که رقابت‌های تسلیحاتی در منطقه را تشدید بخشد».
انتهای پیام/صبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775839 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.