خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775839 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

خدمات حضوری به اعضا در تمامی کتابخانه های عمومی فارس انجام می شود

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:49
شیراز- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از بازگشایی تمامی کتابخانه های عمومی در استان خبر داد.
كتابخانه،فارس،عمومي،اعضا،استان،كرونا،منوچهري،بازگشايي،بهداشت ...

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله منوچهری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: با ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا در فارس، ارائه خدمات حضوری به اعضا در تمامی کتابخانه های عمومی فارس با رعایت موازین بهداشتی از سرگرفته می‌شود.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبات چهلمین نشست ستاد کرونا در استان فارس، کتابخانه های عمومی استان فارس از شنبه ۲۹ شهریورماه در تمامی شهرستان‌های فارس بازگشایی و ارائه خدمات حضوری در کتابخانه ها به اعضا و کاربران از سر گرفته خواهد شد.
منوچهری با تأکید بر اینکه همچنان سالن‌های مطالعه و بخش کودک کتابخانه ها تعطیل خواهد بود، اضافه کرد: سایر بخش‌های کتابخانه های عمومی استان فارس در طیف گسترده با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به فعالیت بازخواهند گشت.
وی ادامه داد: بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره خواهد شد و و اجرای برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی انجام می‌شود.
همچنین بازگشایی سالن مطالعه و دیگر بخش‌ها منوط به تصمیم گیری مجدد ستاد استانی کرونا است.
منوچهری تصریح کرد: بر اساس دستور متخصصان مبارزه با کرونا در استان، در مرحله پیشین فعالیت و خدمات دهی کتابخانه های عمومی، منوط به وضعیت شهرستان‌ها براساس میزان شیوع بیماری کووید ۱۹ بود و تنها شهرستان‌هایی که در مناطق زرد و سفید بیماری قرار داشتند، میزبان اعضا و مراجعه کنندگان بودند.
اما در این مرحله تمامی کتابخانه های عمومی میزبان اعضا و کاربران خواهند بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تصریح اینکه کتابخانه ها پس از یک دوره تعطیلی اجباری از اردیبهشت ماه در چندین گام بازگشایی شده است، گفت: علی رغم محدودیت‌ها برای حضور اعضا در کتابخانه ها در بازه‌های زمانی متفاوت، کتابخانه ها فعالیت‌های خود را تعطیل نکردند.
به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، در این زمان، کتابداران با انجام فعالیت‌هایی همچون، ثبت نام کاربران و امانت کتاب به صورت مجازی، انجام رف خوانی، اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی فضای داخلی کتابخانه، معرفی کتابخانه و خدمات آن و برگزاری برنامه‌های ترویجی و فرهنگی در فضای مجازی، زمینه را برای بازگشایی آماده کرده اند.
منوچهری در ادامه با اشاره به اینکه امانت کتاب به اعضا در کتابخانه ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بر این اساس و با تأکید بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه تغییر خواهد یافت.
همچنین ضدعفونی کردن فضای کتابخانه، ایجاد حائل های محافظتی، خرید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، ایجاد قفسه قرنطینه در کتابخانه، افزایش سقف امانت کتاب‌ها به یک‌ماه از اقداماتی است که در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا و محافظت اعضا و کتابداران انجام شده است.
به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در حال حاضر ۲۴۰ کتابخانه عمومی در استان فارس فعال است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775839 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.