خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780365 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

علت افزایش مصرف سوخت و بنزین در تیبا چیست؟

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:48
بسیاری از رانندگان خودرو تیبا پس از خرید این خودرو متوجه مصرف سوخت بالا در این خودرو می‌شوند.
سوخت،مصرف،تيبا،يورو،خودرو،افزايش،احتراق،موتور،عامل،كنترل

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از رانندگان خودرو تیبا پس از خرید این خودرو متوجه مصرف سوخت بالای آن می شوند.
خودرویی که در رده قیمت بالایی قرار نگرفته و به نوعی جزو خودروهای ارزان قیمت در کشور به شمار می رود.
مصرف سوخت تیبا توسط چند عامل مختلف کنترل میشود.
سیستم انژکتوری کامپیوتری در تیبا به کار برده شده است که این سیستم به ۲ نوع یورو چهار و معمولی تقسیم بندی می شود که همین تقسیم بندی عاملی در افزایش سوخت در این خودرو جمع و جور است.
در تیبایی که از یورو چهار استفاده شده، به علت دقت بیشتر در کنترل آلایندگی مصرف بالاتری نسبت به تیباهای با کنترل آلایندگی پایین تر دارند.
بیشتر بخوانید
مشکل سوخت بالا در تیباهایی که از یورو چهار استفاده می کنند، به این دلیل است که با توجه به کیفیت پایین سوخت، در محفظه احتراق، احتراق کامل صورت نمی گیرد که این موضوع باعث ایجاد خام سوزی می شود که این عامل باعث تولید بیش از اندازه گاز مونوکسید کربن می شود که برای طبیعت مضر است.
کامپیوتر خودرو با همان ECU برای جبران این خام سوزی سوخت بیشتری را درون محفظه احتراق ارسال می کند.
این سوخت بیشتر باعث افزایش مصرف سوخت تیبا یورو چهار می شود.
جدای از این مورد، ممکن است مشکلات فنی نیز عامل این افزایش سوخت باشند، پمپ بنزینی که درماشین به کار برده می شود نیز می تواند باعث افزایش سوخت شود.
در پمپ بنزین از لوله ای استفاده شده که عملکرد این لوله تسکین دهنده تنظیم میزان جریان سوختی است که به موتور می‌رود.
اگر به طور تصادفی این سوپاپ به طور غیرعادی باز شود، سوخت بیشتری وارد موتور می‌شود و در نتیجه آن را با سوخت بیش از حد مورد نیاز آن زمان پر می‌کند.
چه عواملی می‌تواند باعث مصرف زیاد سوخت شود؟
قسمت‌هایی از ماشین شما که روی مصرف سوخت تأثیر می‌گذارد مانند روغن موتور، سنسور‌های اکسیژن، فیلتر‌های هوا، شمع‌ها و انژکتور‌های سوخت، لاستیک، تهویه مطبوع، استفاده از چرخ دنده اشتباه و رانندگی تهاجمی می توانند باعث مصرف سوخت بالا شوند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780365 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.