خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

یک مقام دیگر آمریکا به تایوان می‌رود

ایسنا | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:28
یک مقام ارشد آمریکایی قرار است امروز (پنج‌شنبه) به تایوان سفر کند تا در مراسم بزرگداشت لی تنگ-هوی، رئیس جمهوری فقید این کشور که روز شنبه برگزار خواهد شد، شرکت کند.
تايوان،امور،لي،پكن،خشم،خارجه،سفر

یک مقام ارشد آمریکایی قرار است امروز (پنج‌شنبه) به تایوان سفر کند تا در مراسم بزرگداشت لی تنگ-هوی، رئیس جمهوری فقید این کشور که روز شنبه برگزار خواهد شد، شرکت کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک ماه پس از دیدار یکی دیگر از مقامات آمریکایی با مسؤولان تایوان، کیت کراچ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط زیست، امروز به تایوان سفر خواهد کرد که این امر ممکن است موجب خشم پکن شود.
انتظار می‌رود که این دیدار خشم پکن را برانگیزد، چراکه چین هر گونه اقدامی را که به دولت تایوان مشروعیت می‌دهد را محکوم می‌کند.
دولت چین، جزیره تایوان را یک استان شورشی می‌داند و در صورت لزوم برای کنترل بر آن از طریق زور اعلام آمادگی کرده است.
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای افزود: واشنگتن با تداوم روابط قوی با تایوان و دموکراسی پر جنب و جوش این کشور از طریق ارزش‌های اقتصادی و سیاسی مشترک، میراث رئیس جمهور لی را ارج می‌نهد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.