خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772959 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

خیز تل‌آویو برای تصاحب نفت حاشیه خلیج فارس

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:26
رژیم صهیونیستی بلافاصله پس از توافق عادی‌سازی روابط با امارات و بحرین، پیامهایی برای بهره‌برداری نفتی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به این کشورها فرستاده تا بتواند از آن به سود خود استفاده کند.
نفتي،صهيونيستي،عربي،فارس،كشورهاي،خليج،خط،زمينه،كانال،لوله،حا ...

رژیم صهیونیستی بلافاصله پس از توافق عادی‌سازی روابط با امارات و بحرین، پیامهایی برای بهره‌برداری نفتی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به این کشورها فرستاده تا بتواند از آن به سود خود استفاده کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رژیم صهیونیستی برای بهره‌برداری از توافق عادی‌سازی روابط خود با بحرین و امارات، تحرکات خود را در خلیج فارس افزایش داده است.
در راستای همین مسئله، شرکت «بندرگاههای جهانی دبی» چهارشنبه (روز گذشته) با شرکت اسرائیلی «داور تاور» (Dovertauer) چندین توافقنامه در زمینه همکاری برای فعالیتهای باربری و بندرگاهی امضا کرده است.
روزنامه العربی الجدید چاپ لندن (نزدیک به قطر) به بررسی این اقدامات صهیونیستها پرداخت و نوشت، رژیم صهیونیستی برای همکاری در زمینه انرژی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، اهمیت ویژه‌ای قائل است و اگر در این زمینه موفق شود، فواید بسیاری از درآمدهای کانال سوئز خواهد برد.
روزنامه صهیونیستی «معاریو» روز چهارشنبه (۱۶ سپتامبر - ۲۶ شهریور) خبر داد که یک شرکت دولتی نفتی رژیم صهیونیستی در حال تماس محرمانه با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است تا بتواند راههای همکاری در زمینه تجارت سوخت و فرآورده‌های نفتی را بررسی کند.
به گزارش معاریو، یک مسئول صهیونیستی پس از اعلام توافق عادی‌سازی روابط، پیامهایی در این زمینه به مسئولان نفتی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فرستاده است تا درباره احتمال مشارکت این کشورها در خط لوله نفتی مذاکره کنند؛ خط لوله‌ای که نفت را از بندرگاه «ایلات» در دریای سرخ به شهر «عسقلان» در سواحل دریای مدیترانه وصل می‌کند.
به گزارش این روزنامه، هدف از خط لوله ایلات-عسقلان، این است که دیگر نفتکشهای صهیونیستی از کانال سوئز عبور نکنند؛ زیرا هزینه عبور از این کانال، بسیار بالاست.
العربی الجدید در ادامه می‌نویسد، طرحهای صهیونیستها بسیار فراتر از تلاش برای تحریک کشورهای عربی به منظور سرمایه‌گذاری و گسترش فعالیت این لوله نفتی است، بلکه گفته می‌شود که احتمال دارد تل‌آویو، لوله‌های نفتی و گازی این کشورهای عربی به ویژه خطوط نفتی سعودی را به خط ایلات-عسقلان وصل کند.
به گزارش این روزنامه، صهیونیستها در دیدار با همتایان عرب خود، امکان همکاری در زمینه تجارت نفت و فرآورده‌های نفتی را بررسی کردند.
برخی از پیشنهادها این است که این کشورها، بخشی از نفت و گاز خود را از طریق این خط لوله صهیونیستی صادر کنند و بدین ترتیب از کانال سوئز بی نیاز شوند.
بنا بر این گزارش، در صورتی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس این پیشنهاد صهیونیستها را بپذیرند، تخمین زده می‌شود که 12 تا 17% از حجم گاز و نفتی که در حال حاضر از کانال سوئز عبور می‌کند، از این خط لوله عبور کند.
انتهای پیام/صبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772959 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.