خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1771360 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

امدادگرانی که وسط رودخانه "ملوران" گیر کردند/ 30 هزار نفر در «نیکشهر» معطل ساخت یک پل- اخبار سیستان و بلوچستان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:26
گروه استان‌ها- بیش‌از 30 هزار نفر در بخش «بنت» شهرستان نیکشهر 12 سال است معطل ساخت پل «ملوران» برای عبور و مرور راحت و آسوده هستند تا دیگر با یک بارندگی ساده وسط رودخانه گرفتار سیلاب‌های خروشان نشوند.
پل،رودخانه،نيكشهر،قطع،ساخت،تسنيم،بنت،طغيان،تكميل،عبور،اعتبار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نیکشهر؛ با طغیان هر بار رودخانه ارتباط 30 هزار نفر در بخش بنت نیکشهر با مرکز شهرستان قطع می‌شود؛ سال‌هاست حرف از ساخت پل روستای «ملوران» در گلوگاه آن می‌شود، اما تاکنون بهره‌برداری نشده است.
مردم روستاهای بخش «بنت» با هر بار طغیان رودخانه راه ارتباطی‌شان قطع می‌شود، در سیل دی‌ماه به روایت مردمی که با تسنیم ارتباط گرفتند بعد از قطع ارتباط حتی امدادرسانانی که هم برای کمک رفته بودند وسط رودخانه گیر کردند.
گیر کردن آمبولانس امدادی
ده سال پیش شروع کردیم
عبدالرحمن ریسی دهیار ملوران در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: عملیات ساخت پل بر روی رودخانه ملوران از سال 88 آغاز شده تاکنون با گذشت حدود 12 سال به بهره برداری نرسیده است.
وی افزود: بارها طغیان رودخانه اتفاق افتاده و آمبولانس حامل بیماران اوررانسی و مادران باردار پشت رودخانه از حرکت و رسیدن به بیمارستان بازمانده‌اند.
رئیسی تصریح کرد: به کرات شاهد عبور دادن مردم و بیمارن و مادرباردار با لودر از رودخانه به دلیل عدم بهره‌برداری پل ارتباطی بود‌ه‌ایم و این در حالی است که جهت بهره‌برداری پل ارتباطی مکاتبات به صورت شفاهی و کتبی از مسولین محترم درخواست تکمیل پروژه را به مسئولین گوش زد کردیم، اما متاسفانه تاکنون اقدامی جهت تکمیل پروژه صورت نگرفته است.
محمد بلوچ بخشدار مرکزی نیکشهر نیز می‌گوید: عملیات اجرای این پل در سال 1389 آغاز شده است و تا پایان سال 1398 مبلغ هفت میلیارد و 744 میلیون و 900 هزار تومان اعتبار به آن تخصیص یافته است.
در حال حاضر پیشرفت فیزیکی 85 درصد حاصل شده تردد موقت و در شرایط اضطراری بر روی پل برقرار است و و واریانت های دو طرف پل نیز جهت عبور از آن نیز تکمیل شده است.
وی می‌افزاید: امید است با تخصیص پنج میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار جدید در سال 99 ساخت این پل به اتمام برسد و عبور از روی این پل برقرار شود.
در هرحال مردم بخش بنت در شهرستان نیشکهر 12 سال است منتظر ساخت یک پل هستند؛ اینکه بخشدار مرکزی نیکشهر می‌گوید: " امید دارد اعتبار باقی مانده به پروژه ترزیق شود"، برای مردمی که سال‌هاست برف و باران امانشان را بریده و راهشان را قطع کرده متصور ضرب‌المثل معروف" سماق مکیدن است"
انتهای پیام/395/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1771360 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.