خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772864 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

به دستور وزیر دادگستری آمریکا؛ معترضان بازداشتی به «فتنه انگیزی» متهم می‌شوند

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:26
دادستان کل آمریکا به قضات دستور داد علیه بازداشتی‌های اعتراضات اخیر در این کشور اتهامات فدرال تنظیم کنند و حتی آن‌ها را به ایجاد فتنه متهم کنند.
آمريكا،اعتراضات،فدرال،شهر،اتهامات،قضات،ايجاد،پورتلند،دادستان

دادستان کل آمریکا به قضات دستور داد علیه بازداشتی‌های اعتراضات اخیر در این کشور اتهامات فدرال تنظیم کنند و حتی آن‌ها را به ایجاد فتنه متهم کنند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا به قضات دستور داده است با طرح شدیدترین مجازات‌ها علیه معترضان به نژادپرستی، آن‌ها را به «ایجاد فتنه» متهم کنند.
روزنامه «گاردین» روز چهارشنبه در این باره نوشت، از طریق چند منبع موثق مطلع شده است که دادستان کل آمریکا چند روز پیش در کنفرانسی تلفنی به قضات سراسر این کشور دستور داده اتهامات فدرال علیه بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر آمریکا تنظیم کنند.
در همین راستا تا کنون بیش از ۲۰۰ فرد بازداشت شده با اتهامات فدرال مواجه هستند که شامل «ایجاد حریق عمدی»، «توهین به مأموران فدرال» و «جرائم مرتبط با حمل سلاح» هستند.
ده‌ها نفر از بازداشتی‌هایی که با این اتهامات مواجه شده‌اند، افرادی هستند که در اعتراضات شهر پورتلند به طرزی شدید سرکوب شده اند.
دادستان کل آمریکا همچنین اعلام کرده که قضات می‌توانند اتهام «فتنه‌انگیزی» را علیه بازداشت‌شدگان اعمال کنند که به معنای تلاش برای ایجاد تهدید جدی علیه مقامات دولتی است.
ویلیام بار همچنین پیشنهاد کرده است علیه شهردار «سیاتل» به‌ سبب عدم ممانعت از تشکیل منطقه خودمختار در بخش‌هایی از این شهر، اتهاماتی تنظیم شود.
این اعتراضات که پس از کشته شدن «جورج فلوید» توسط پلیس مینیاپولیس در ماه خرداد بر پا شد تاکنون ادامه داشته و تیراندازی مستقیم پلیس شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به یک سیاهپوست به نام «جیکوب بلیک» که به فلج شدن وی منجر شد نیز آتش این تظاهرات در پورتلند را شعله‌ورتر کرد.
چند روز پیش نیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر تلویحاً خواستار اعزام نیروی فدرال به شهر پورتلند شد تا اعتراضات این شهر را سرکوب کند.
انتهای پیام/صبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772864 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.