خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772084 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

گروه های هدف واکسن آنفلوانزا مشخص شدند

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 13:16
شیراز- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر از تعیین اولویت های دریافت کننده واکسن آنفلوانزا داد.
واكسن،اقدام،آنفلوانزا،دريافت،توزيع،تزريق،طبقه،بهداشت،سيستم

عبدالرسول همتی در گفت وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: توصیه‌های بین المللی نشان می‌دهد که در راستای مقابله با آنفلوانزا باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کرد از این رو افراد مختلفی در راستای تزریق با مراجعه به مراکز درمانی تقاضا را برای این واکسن افزایش داده اند این در حالی است که تمامی آحاد جامعه نیاز به تزریق این واکسن ندارند.
وی اضافه کرد: با طبقه بندی اجتماعی و مشخص کردن گروه‌های هدف نسبت به توزیع این گونه واکسن‌ها در جامعه اقدام خواهد شد و در موضوع توزیع نیز تلاش شده تا با توجه به مخاطب شناسی نسبت به توزیع واکسن اقدام می‌شود.
او در خصوص گروه‌های هدف واکسن آنفلوانزا نیز بیان کرد: اولویت نخست دریافت کننده واکسن آنفلوانزا پرسنل بهداشت و درمان و پرسنل درمانگاه‌ها، دامپزشکی‌ها و مأموران حفاظت از منابع طبیعی هستند که با توجه به خطرات احتمالی و مواجهه با ویروس این گروه‌ها نسبت به دریافت واکسن اقدام خواهند کرد.
همتی افزود: اولویت دوم دریافت کننده واکسن آنفلوانزا افرادی هستند که دارای بیماری‌های صعب العلاج هستند در گروه دوم این طبقه بندی علاوه بر این افراد نیروهای نظامی و انتظامی و جانبازان بالای ۶۵ سال نیز نسبت به دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا اقدام خواهند کرد.
او ادامه داد: طبقه سوم این گروه بندی و اولویت شناسی نیز زنان باردار تشکیل می‌دهند که این افراد نیز به علت حساسیت ویژه ای که نسبت به بهداشت و سلامت عمومی زنان باردار وجود دارد لذا نسبت به دریافت واکسن به صورت رایگان اقدام می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص سیستم توزیع نیز تصریح کرد: دو نوع سیستم توزیع در استان فارس نسبت به عرضه واکسن اقدام خواهند کرد نخست از طریق داروخانه‌ها و دومین سیستم توزیعی نیز سیستم بهداشت و درمان است این در حالی است که افرادی که جز این طبقه بندی ها نیستند در راستای دریافت واکسن باید به صورت آزاد نسبت به خرید واکسن اقدام کنند.
وی تاکید کدر: بر اساس نظام قیمت گذاری هر دوز واکسن ۵۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است این در حالی است که افرادی که نسبت به خرید آزاد واکسن اقدام می‌کنند باید ضمن بررسی تاریخ واکسن از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند لازم به ذکر است هفته آخر شهریور ماه هر سال بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772084 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.