خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757184 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

برگزاری متفاوت مسابقات قرآن/ تعمیم شیوه مجازی به سال‌های بعد

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:55
مشهد ـ چهل و سومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در استان خراسان رضوی آغاز شد و شرکت کنندگان به صورت مجازی به رقابت با یکدیگر می پردازند.
مسابقات،شركت،برگزاري،مجازي،قرآن،شرايط،قاريان،رضوي،خراسان،دور ...

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و سومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه در مرحله استانی در خراسان رضوی به صورت مجازی در حال برگزاری است.
در این مسابقات که از روز گذشته به صورت همزمان در مشهد، کاشمر، نیشابور، سبزوار، قوچان، گناباد و تربت حیدریه و تربت جام دیگر استان آغاز شده، شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و کل، قرائت، ترتیل و اذان ویژه برادران به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
کرونا و رقابتی خاص در دوره چهل و سوم مسابقات قرآن
از ویژگی مسابقات این دوره آن است که به دلیل شرایط کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات به صورت مجازی در هشت شهر استان برگزار می‌شود؛ در این دوره ساعت مشخصی برای هر شرکت کننده به منظور ارائه و انجام آزمون تعیین شده که شرکت کننده در این زمان در محل اداره اوقاف شهرهای اعلام شده حضور می‌یابد.
حجت‌الاسلام محمد احمدزاده در حاشیه این مسابقات در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در این مسابقات که تا ۲۹ شهریور ادامه دارد، ۲۲۰ شرکت کننده در رشته‌های حفظ و قرائت و ترتیل در دو بخش خواهران و برادران به صورت مجازی حضور دارند و از طریق ویدئو کنفرانس به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه مسابقات با وجود شرایط خاص برگزاری، از سطح قابل قبولی برخوردار است، افزود: در پایان، ۳۶ برگزیده به مسابقات کشوری که در نیمه آبان ماه برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.
حجت الاسلام احمد زاده با بیان اینکه برگزاری مسابقات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بهتر از تعطیل کردن آن است، گفت: تمام تلاش ما این بوده تا شرایط مناسب و یکسانی را از جهت فضا، صوت و تصویر برای شرکت کنندگان فراهم کنیم، البته وجود برخی نقایص در تجربه اول اجتناب ناپذیر است که سعی می‌کنیم آن‌ها را رفع کنیم.
وی با ابراز رضایت از سطح مسابقات و حضور داوران درجه یک و قاریان خوب خراسانی در مسابقات، گفت: شاید قرائت حضوری برای قاری بهتر باشد اما از نقاط قوت برگزاری مجازی هم، می‌توان به رعایت پروتکل‌ها، کاهش هزینه‌ها و رفت و آمد و حفظ سلامتی شرکت کنندگان اشاره کرد.
خراسان رضوی، استان برگزیده در عرصه‌های قرآنی
کریم دولتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: استان خراسان رضوی با وجود قاریان ممتاز و برجسته و همچنین داوران با سابقه، همواره از استان‌های پیشتاز در مسابقات قرآنی است.
ناظر رسمی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: برای اولین بار است که این مسابقات به صورت مجازی برگزار می‌شود و قطعاً ایراداتی وجود دارد اما با تلاش‌های انجام شده، مسابقات با کمترین اشکال و با بهترین کیفیت در حال انجام است به طوری که این شیوه برگزاری به سایر استان‌ها و حتی در شرایط غیرکرونایی هم قابل تعمیم است.
مسابقات مجازی قرآن که به دلیل کرونا برای اولین بار است با این شیوه برگزار می‌شود، در شرایط غیرکرونایی هم قابل تعمیم است وی افزود: عمده ترین مشکل در بخش انتقال تصویر است که البته سعی شده با کاهش ایرادات این نقص، خللی در روند مسابقات ایجاد نکند.
دولتی با بیان اینکه راه حل افزایش حضور مردم در رقابت‌های قرآنی، برگزاری مسابقات مفاهیم و معارف قرآنی است، اضافه کرد: رقابت شرکت کنندگان در شرایط حضوری و مجازی تفاوت چندانی باهم ندارد، البته کنارهم جمع شدن قاریان می‌تواند کمک خوبی برای آنها باشد.
هاشم روغنی در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز رضایت نسبی از سطح مسابقات گفت: برگزاری مسابقات در شرایط خاص کنونی باعث می‌شود تا قاریان از آمادگی دور نشوند و انس خود را با قرآن حفظ کنند.
عدم حضور قاریان ممتاز در این دوره از رقابت‌ها
این داور مسابقات قرآن افزود: البته نکته قابل توجه در مسابقات امسال عدم شرکت برخی از قاریان ممتاز است که علت آن باخبر نبودن آنها از بخشنامه جدید، مبنی بر لزوم شرکت همه افراد برتر برای حضور در مسابقات کشوری است.
جعفر حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری مرحله شهرستانی و استانی مسابقات به صورت مجازی گفت: ایرادات به مرور رفع می‌شود و در روزهای آینده کیفیت برگزاری بالاتر می‌رود.
مسئول اجرای مسابقات قرآن خراسان رضوی افزود: نتایج بخش برادران و خواهران تا پایان ماه جاری مشخص می‌شود و جوایز هم به حساب شرکت کنندگان واریز و تقدیرنامه‌ها برای برگزیدگان ارسال می‌شود.
مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه از روز گذشته در خراسان رضوی آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757184 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.