خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772959 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حفاظت از محیط زیست با مشارکت سمن ها موثرتر خواهد بود

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:55
همدان - معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان همدان بابیان اینکه حفاظت از محیط زیست با مشارکت سمن ها موثرتر خواهد بود، گفت: ظرفیت سمن‌های زیست محیطی باید بکار گرفته شود.
زيست،محيط،شهر،همدان،پايدار،عربي،زيستي،محيطي،توسعه

به گزارش خبرنگار مهر؛ عادل عربی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست هم اندیشی سمن‌های محیط زیستی همدان که با موضوع طرح تفصیلی شهر همدان و اقدامات زیست محیطی آن برگزار شد، گفت: همدان با داشتن شهری با قدمت و جامعیت بالا می‌تواند در اجرای طرح شهر سبز پایدار اثرگذار بوده و الگویی برای دیگر شهرها باشد.
عربی افزود: با توجه به پیشینه زیست محیطی و تاریخی شهر همدان، انتخاب این شهر به عنوان پایلوت نخستین شهر سبز ایران اقدام بسیار ارزشمندی است.
عربی با تأکید بر ضرورت پرداختن به توسعه پایدار در شهرها عنوان کرد: کیفیت زندگی در دنیای امروز حائز اهمیت است و اگر نتوانیم کیفیت زندگی مطلوب داشته باشیم بدون شک حق شهروندی را رعایت نکرده‌ایم.
وی با بیان اینکه سلامت در یک محیط زیست سالم امکانپذیر خواهد بود، افزود: در اصل ۵۰ قانون اساسی کشور به توسعه پایدار توجه ویژه‌ای شده و این نشان از فرهنگ ارزشمند ایرانی- اسلامی است اما به دلایل زیاد از جمله عدم نگاه به توسعه پایدار، بخشی نگری و عدم وجود مدیریت یکپارچه هم اکنون در حوزه محیط زیست در فعالیت‌های توسعه‌ای با مشکلات متعددی روبه‌رو هستیم.
وی با اشاره به اینکه ایجاد نگرش محیط زیستی در جامعه ظرفیت بزرگی است که می‌تواند به عنوان یک راهکار در حفظ و حراست از محیط زیست تأثیرگذار باشد افزود: ظرفیت سمن‌های زیست محیطی در این عرصه را نباید نادیده گرفت.
عربی خواستار ایفای نقش پررنگ‌تر سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی در اجرای تفاهم نامه مشترک حفاظت محیط زیست استان و شهرداری و شورای شهر شد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772959 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.