خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1754195 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

افتتاح ۶۰ خانه هلال روستایی در آذربایجان غربی

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:54
سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از افتتاح ۶۰ خانه هلال در روستاهای استان به صورت همزمان خبرداد.
هلال،خانه،حوادث،امدادي،آموزش،بشردوستانه،احمر،اوليه،جمعيت،طبيعي،…

ایسنا/آذربایجان غربی سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از افتتاح ۶۰ خانه هلال در روستاهای استان به صورت همزمان خبرداد.
عباس سیدزکریایی امروز ۲۷ شهریور در آیین افتتاح خانه هلال روستای حسنلو از شهرستان نقده ، ترویج فرهنگ صلح و نوعدوستی، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در روستاها بمنظور آمادگی برای ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه در هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی را از اهداف راه اندازی خانه های هلال عنوان کرد.
وی با بیان اینکه هدف کلی تأسیس خانه هلال «جامعه محور بودن و پاسخگویی به حوادث و ارتقاء فعالیت های داوطلبی و بشردوستانه» است، اظهار کرد: خانه های هلال همانند یک پایگاه هلال احمر درون یک روستا در حوزه های جوانان ، داوطلبان و امداد ونجات به ارائه خدمات می پردازند.
وی افزود: طرح آموزش همگانی کمکهای اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال اقدامی اولیه برای ایجاد تاب آوری مناطق مختلف به ویژه مناطق روستایی در برابر آسیب های محیطی و حوادث و سوانح است به طوری که افراد آموزش دیده بتوانند تا زمان رسیدن نیروهای امدادی خود امدادی و دگر امدادی را برای آسیب دیدگان و یا مصدومان حادثه انجام دهند.
سید زکریائی در ادامه تقویت مسئولیت پذیری اجتماعی جوانان با تمرکز ایجاد و تقویت روحیه داوطلبی در ارایه خدمات بشردوستانه، فرصت سازی برای مشارکت بیشتر داوطلبان در فعالیت های جمعیت و ارتقاء فرهنگ توجه به ایمنی و تاب آوری جوامع روستایی در راستای کاهش خطرپذیری و مقابله موثر با حوادث را از دیگر اهداف فعالیت خانه های هلال عنوان کرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان در تشریح مباحث آموزشی در خانه‌های هلال گفت : پنج دوره تئوری و عملی برای چهار رده سنی کودکان (۸ تا ۱۲ سال)، نوجوانان (۱۲ تا ۱۸سال)، جوانان (۱۹ تا ۳۵ سال) و بزرگسالان (بالای ۳۵ سال) در سه ساعت آموزش به صورت مجزا برگزار می‌شود تا متقاضیان با مباحث مختلف کمک‌های اولیه و مقابله و اقدام مناسب در زمان بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و حوادث غیر طبیعی مثل تصادفات جاده‌ای آشنا شوند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1754195 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.