خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780508 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عملیات پلیس یونان برای انتقال پناهجویان به اردوگاه جدید در لسبوس- اخبار اروپا

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:54
پلیس یونان از صبح پنجشنبه عملیاتی را در جزیره لسبوس برای انتقال هزاران مهاجر و پناهجو به یک اردوگاه جدید اضطراری پس از آتش‌ گرفتن بزرگترین کمپ نگهداری پناهجویان در این کشور آغاز کرده است.
پناهجويان،اردوگاه،انتقال،كمپ،يونان،ساكنان،عمليات،پليس،خبرگزا ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فرانسه با تهیه گزارشی از محل، به جزئیات عملیات انتقال پناهجویان به اردوگاه جدید پرداخته و اعلام کرده که ماموران پلیس صبح پنجشنبه چادر به چادر پناهجویان سرگردان در خیابان‌ را از خواب بیدار و به سوی اردوگاه جدید هدایت می‌کردند.
اردوگاه جدید به شکل اضطراری، یک هفته پس از آتش سوزی در اردوگاه بزرگ موریا در لسبوس برپا شده است.
مقامات یونانی آتش‌گرفتن بزرگترین اردوگاه پناهجویان در کشورشان را عمدی می‌دانند و در این راستا تاکنون پنج پناهجو را به اتهام دست داشتن در این ماجرا بازداشت کرده‌اند.
عملیات پلیس برای انتقال پناهجویان به کمپ جدید در حالی ادامه دارد که ساکنان این اردوگاه سوخته پیش‌تر نیز از شرایط و امکانات موجود در آن رضایت نداشتند و پس از آتش‌سوزی بر ترک این جزیره و انتقال به کشوری دیگر در اروپا اصرار دارند.
پس از آتش گرفتن کمپ موریا، جایی که حدود 13 هزار پناهجو تحت شرایط اسف‌بار و بسیار سخت در آن زندگی می‌کردند هزاران تن از ساکنان اردوگاه گوشه کناری در خیابان و جاده‌ها و یا در پارکینگ سوپرمارکت‌های بزرگ شب را به صبح می‌رسانند.
برخی از آنها به خبرگزاری فرانسه گفتند حتی پزشکان بدون مرز که پیش‌تر یک کلینیک در این منطقه افتتاح کرده بودند شب گذشته پس از انتشار خبر عملیات احتمالی تخلیه پناهجویان از دسترسی به محل منع شده‌اند.
سازمان پزشکان بدون مرز با انتشار توییتی این موضوع را تایید کرد.
در این توییت تاکید شده که پلیس عملیاتی را برای انتقال پناهجویان به ارودگاه جدید آغاز کرده اما این مسئله نباید مانع کمک‌های پزشکی شود.
به گزارش یورونیوز،‌ یونان با مساعدت سازمان ملل متحد از روز شنبه مشغول ساخت یک اردوگاه جدید است که به گفته مقامات رسمی در آنجا مراحل پذیرش پناهندگی از سر گرفته خواهد شد.
بسیاری از پناهجویان از بیم گرفتار شدن دوباره در یک روند طولانی مدت اداری پیش از دریافت اجازه برای ورود به شهرهای یونان و یا عزیمت به یک کشور دیگر اروپایی از اسکان مجدد در اردوگاه جدید سرباز می‌زنند.
موریا، کمپ سوخته در یونان بزرگترین اردوگاه پناهجویان و پناهجویان در اروپا به‌شمار می‌رفت.
سازمان ملل در کنار نهادهای مدافع حقوق بشر، بارها دربارهٔ وضعیت وخیم ساکنان در آن هشدار داده‌ و خواستار رسیدگی فوری به وضع پناهجویان آن شده بودند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780508 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.