خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772084 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تیم مذاکره کننده افغانستان بار دیگر خواستار پایان جنگ دولت و طالبان شد- اخبار آسیا-اقیانوسیه

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:54
رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان در قطر گفته است که در گام نخست باید جنگ و خونریزی در این کشور پایان یابد.
افغانستان،جنگ،طالبان،دولت،مذاكره

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «معصوم استانکزی» رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان بار دیگر از طالبان خواست تا به جنگ در این کشور پایان دهد.
وی در نشست با طالبان اظهارداشت که مردم افغانستان خواستار پایان جنگ و خونریزی توسط دولت و طالبان هستند.
استانکزی روزهای گذشته نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد که با آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح، ادامه جنگ در این کشور پذیرفتنی و منطقی نیست.
رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان در قطر اظهار داشت که در این کشور نباید جنگ و مذاکره را با هم به پیش ببریم.
از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل هم با تمدید ماموریت یک ساله‌ این سازمان، با تصویب قطعنامه‌ای خواستار کاهش خشونت‌ها شده است و طرف‌های درگیر را به آتش‌بس دائمی تشویق کرده است.
پیش از این نیز «اسدالله خالد» سرپرست وزارت دفاع افغانستان درباره تشدید حملات طالبان گفته بود که هدف این گروه از تشدید جنگ در افغانستان ممکن است امتیازگیری برای مذاکرات بین‌الافغانی باشد.
دولت افغانستان تاکید می‌کند که مسئله آتش‌بس اولویت آن‌ها در مذاکرات است اما کارشناسان می‌گویند که طالبان به راحتی با توقف جنگ موافقت نمی‌کنند.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772084 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.