خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765117 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نقش رزمندگان کرج در عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس برجسته بود- اخبار البرز

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:53
گروه استان‌ها- یکی از فرماندهان کرج در هشت سال دفاع مقدس گفت: در هشت سال دفاع مقدس شاهد حضور پررنگ و موثر رزمندگان کرج در عملیات‌های مهم بودیم.
كرج،لشكر،رزمندگان،تيپ،سپاه،مقدس،عمليات،دفاع،عنوان،هشت،جنگ،كر ...

علی کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، در خصوص تاریخچه فعالیت رزمندگان کرج در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: نقش رزمندگان استان البرز در هشت سال دفاع مقدس بسیار زیاد و اثر گذار بود.
وی با بیان اینکه سال 58 سپاه پاسداران تشکیل شد و ماموریت‌های بسیاری که امروز ناجا و دادستانی انجام می‌دهد، در آن زمان سپاه انجام می‌داد، افزود: در جریان ختم قائله کردستان از سپاه کرج درخواست نیرو شد و در چند مرحله رزمندگان اعزام و با گروه‌های دیگه ادغام شدند و آزادسازی بخش اعظمی از شهر سنندج و مریوان را انجام دادند.
این فرمانده هشت سال دفاع مقدس در کرج با عنوان اینکه "به محض اینکه جنگ شروع شد اعزام‌های رزمندگان کرج نیز با عناوین مختلف آغاز گردید" بیان کرد: از سال 61 کرج دارای یگان شد و تیپ المهدی سازماندهی و در سه عملیات مهم فتح المبین، بیت المقدس و رمضان حضور فعال داشتند.
کرمی با بیان اینکه "عملیات والفجر مقدماتی و والفجر یک انجام شد و رزمندگان کرجی نقش اساسی در اجرای آن داشتند" تصریح کرد: در سال 62 تیپ حبیب ابن مظاهر تشکیل، در پادگان دو کوهه مستقر شد و در عملیات خیبر شرکت کرد.
وی با اشاره به اینکه "سال 64 تیپ سیدالشهداء با فرماندهی سردار فضلی در کرج فعالیت می‌کرد، عنوان کرد: تمامی رزمندگان به تیپ پیوستند و اعزام‌ها بسیار منسجم تر به مناطق جنگی انجام شد.
این فرمانده دفاع مقدس با عنوان اینکه "تیپ سیدالشهداء پس از یک سال به قوی ترین لشکر عملیاتی سپاه تبدیل شد" خاطرنشان کرد: لشکر سید الشهداء در عملیات کربلای 5 یک کار حماسی انجام دادند، در شش مرحله در این عملیات حضور داشتند و حتی یک شب هم استراحت نداشتند.
وی با عنوان اینکه تا آخر جنگ سپاه کرج در عملیات‌های مختلف حضور داشت و خصوصا در بخش ستاد پشتیبانی جنگ نقش اساسی داشتند، گفت: ساخت پادگان سیدالشهدا در دوکوهه، پادگان قدس کرج برای آموزش نیروهای بسیجی و بازسازی شوش دانیال از جمله این فعالیت‌ها بوده است.
این فرمانده هشت سال دفاع مقدس با عنوان اینکه "درخصوص تاریخ شفاهی عملکرد لشکر 10سید الشهداء پس از جنگ کاری صورت نگرفت اما در چندسال اخیر در مجمع رزمندگان کمیته‌های مختلفی تشکیل شد، در حال حاضر کمیته تدوین بسیار فعال است و برنامه ریزی کردند و اسناد مورد نیاز لشکر جمع آوری کردند و به موضوعات مختلفی از جمله تاریخ شفاهی و همچنین در خصوص فرماندهان کارهای خوبی شده است، افزود: حدود 30جلد کتاب مرجع با عناوین عملیات‌های لشکر کارشد و حفظ آثار کرج موظف شد که تدوین تاریخ شفاهی لشکر را بر عهده بگیرد و در حال حاضر شناسنامه رزم عملیات‌های لشکر را به صورت خلاصه تهیه شده، اما نبرد لشکر در عملیات‌ها در حال تدوین است و تقریبا 80 درصد اطلاعات جمع آوری شده است.
کرمی یادآور شد: هدف ثبت و ضبط این فعالیت‌ها ماندگاری رشادت‌های صورت گرفته، بهره برداری هنرمندان برای خلق آثار با اقتباس از این رویدادها و کسب تجربه برای دانشگاه‌های نظامی است.
انتهای پیام/ عبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765117 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.