خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1754126 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

همکاری اطلاعاتی عربستان و اسرائیل با هک گوشی

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:31
روزنامه صهیونیستی «هآرتص» فاش کرد که شرکت صهیونیستی «سلبرایت» نوامبر گذشته خدمات جاسوسی از تلفن همراه را در اختیار مقامات سعودی قرار داده است.
جاسوسي،شركت،قرار،هك،سعودي،قتل،اختيار،روزنامه،جاسوسان،گوشي

به گزارش مشرق، بر اساس گزارش روزنامه اسرائیلی، نماینده شرکت صهیونیستی «سلبرایت» (شرکت نرم‌افزارهای جاسوسی) با پرواز تجاری از لندن وارد فرودگاه بین المللی « ملک خالد» ریاض شد تا جزئیات هک یک تلفن همراه را در اختیار وزارت دادگستری عربستان قرار دهد.
این شرکت جاسوسی که در 150 کشور در خدمت پلیس و نیروهای امنیتی است، اعلام کرد که این شرکت فناوری خود را فقط در اختیار موسسات معتبر قرار می‌دهد.
روزنامه هآرتص نوشت که این شرکت صهیونیستی، تنها شرکتی نیست که در خدمت مقامات سعودی در راستای هک و جاسوسی قرار دارد؛ چراکه گزارش‌ها حاکی از آن است که نرم‌افزار جاسوسی « ان اس او» در قتل « جمال خاشقجی» روزنامه نگار مخالف سعودی دست داشته است.
گوشی آیفون یکی از نزدیکان خاشقجی تنها چند ماه پیش از قتل وی به نرم افزار جاسوسی «ان اس او» آلوده شده بود.
دوست خاشقجی که عمر عبدالعزیز نام دارد، در سال 2018 مدعی شد که به واسطه این هک اطلاعاتی، انتقادات خصوصی خاشقجی از آل سعود برای جاسوسان سعودی آشکار شد و این امر نقش عمده ای در قتل وی داشت.
همچنین در ژانویه گذشته «غانم الدوسری» فعال حقوق بشر و مخالف سعودی از دولت عربستان به دلیل هک مکالماتش در انگلیس شکایت کرد.
رژیم اسرائیل هم اکنون در رتبه نخست استفاده از ادوات جاسوسی و شنود قرار دارد و این ابزارها را در اختیار برخی دولت ها از جمله برخی حکام عرب برای جاسوسی و تعقیب مخالفان خود بخصوص فعالان حقوق بشری قرار می دهد.
این نرم‌افزارهای جاسوسی به جاسوسان اجازه می دهد تا وارد صفحات اینترنتی و ایمیل ها یا گوشی های همراه اشخاص مورد نظر شده و اطلاعات آنها را به دست آورند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1754126 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.