خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780451 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

توضیحات فرماندار تهران درباره نامگذاری معابر پایتخت

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:22
فرماندار تهران درباره حواشی ایجاد شده در رابطه با نامگذاری برخی از معابر پایتخت، گفت: مسئولیت تطبیق مصوبات شورای شهر که قبلا در اختیار شخص فرماندار بود، به هیئتی ۳ نفره متشکل از نماینده شورای شهر تهران، نماینده قوه قضاییه، و فرماندار محول شده است.
شوراي،شهر،هيئت،تهران،تطبيق،نماينده،فرماندار

به گزارش مشرق؛ عیسی فرهادی درباره روند رسیدگی به مصوبه نامگذاری های اخیر شورای شهر تهران که با برخی بازتاب‌های رسانه‌ای همراه شده است، گفت: مطابق اصلاحیه قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا که در مجلس به تصویب رسید، مسئولیت تطبیق مصوبات شورای شهر که قبلا در اختیار شخص فرماندار بود، به هیئتی 3 نفره متشکل از نماینده شورای شهر تهران، نماینده قوه قضاییه، و فرماندار محول شده است.
فرهادی با اشاره به اینکه مصوبه اخیر نامگذاری معابر تهران نیز مشابه سایر مصوبات، در فرصت قانونی در هیئت تطبیق، مطرح شده است، افزود: مراجع ذیصلاح وجود نواقصی در مصوبه شورای شهر تهران را به هیئت تطبیق اعلام کرده‌اند و این هیئت به موجب قانون خواستار بررسی بیشتر شورای شهر در این زمینه شده است.
فرماندار تهران خاطر نشان کرد: در این زمینه، قانون کاملاً شفاف و روشن است و پس از اعلام نظر هیئت تطبیق، متعاقبا تصمیم نهایی شورای شهر تهران، به هیئت حل اختلاف مرکزی متشکل از معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس سازمان شهرداری‌های کشور ، نماینده دیوان عدالت اداری، نماینده دادستان کل، نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی و شورایعالی استانها ارجاع می‌شود و در نهایت نظر هیئت حل اختلاف مرکزی، قطعی و ملاک عمل خواهد بود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780451 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.