خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765512 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی توسط دانشجویان دانشگاه بهبهان

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:21
عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان از طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد.
دستگاه،طراحي،غيرتماسي،دانشگاه،دست

ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان از طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد.
رضوان داستانیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده غیرتماسی، اظهار کرد: این دستگاه اهمیت ویژه‌ای نسبت به نمونه مشابه خود دارد؛ با توجه به شیوع کرونا و اهمیت استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده دست، استفاده از اسپری یا دستگاه‌های تماسی ضدعفونی‌کننده خود می‌تواند عاملی برای انتقال ویروس باشد، به این دلیل دستگاه ضدعفونی‌کننده‌ای به صورت غیرتماسی و بدون نیاز با تماس دست، طراحی کردیم.
وی با بیان اینکه در این دستگاه از چشم الکترونیک و سنسور استفاده کردیم تا دستگاه بتواند ماده ضدعفونی‌کننده را روی دست پمپ کند، افزود: تفاوت این دستگاه با دستگاه‌های مشابه در بازار این است که دستگاه‌های موجود با تماس دست کار می‌کنند اما این دستگاه به صورت اتوماتیک و بدون نیاز با تماس، کار می‌کند.
عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در پایان با بیان اینکه دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی کاملا توسط دانشجویان این دانشگاه طراحی شده است، گفت: این دستگاه از ابتدای طراحی تا مرحله انتهایی ساخت، کاملاً‌ توسط دانشجویان ساخته شد و نسبت به دستگاه مشابه خارجی، هزینه بسیار کمتری دارد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765512 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.