خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772959 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مقام اطلاعاتی روس: آمریکا نقش اساسی در وقایع کنونی بلاروس دارد- اخبار اروپا

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:21
مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت: آمریکا از مدت‌ها قبل برای اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس برنامه ریزی کرده و نقش اصلی را در سازماندهی وقایع کنونی این کشور را برعهده دارد.
بلاروس،ايالات،متحده،جمهوري،اطلاعات،اعتراضات،انتخابات،كشور،لو ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی ناریشکین" مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که ایالات متحده نقشی اساسی در بحران سیاسی کنونی در کشور بلاروس بازی می‌کند.
وی گفت: «در حوادث اخیر در بلاروس به وضوح ردپای غربی دیده می‌شود.
اعتراضات از همان ابتدا به خوبی سازماندهی شده و از خارج از کشور هماهنگ شده بود و بر اساس اطلاعات سرویس اطلاعات خارجی روسیه، ایالات متحده در وقایع فعلی بلاروس نیز نقشی اساسی دارد.»
به گفته ناریشکین، طبق این اطلاعات، کشورهای غربی مدتها قبل از انتخابات فراهم سازی اقدامات برای برگزاری اعتراضات خیابانی را آغاز کرده بودند.
ایالات متحده در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 ، از طریق سازمان‌های غیردولتی مختلف حدود 20 میلیون دلار برای سازماندهی تجمعات ضد دولتی در بلاروس ارسال کرده بود.
این مقام اطلاعاتی روس یادآور شد که ایالات متحده "حضانت کامل" سوتلانا تیخانوفسکایا، نامزد شکست خورده مخالفان در انتخابات ریاست جمهوری و دیگر نمایندگان اصلی مخالفین را بر عهده گرفته است.
در همین رابطه در خبر دیگری گزارش شده که "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهوری بلاروس نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که سناریوی اعتراضات در این کشور برای مدت 10 سال است که در غرب در حال آماده سازی بود.
لوکاشنکو گفت: «برای پاک کردن همه ماسک‌ها، من یکباره نام تمامی بازیکنان در این سناریو را نام می برم.
در سطح مراکز جهانی، این نقش آفرینان در وهله نخست ایالات متحده آمریکا است که به طور خاص، شبکه تأمین بودجه لازم برای حمایت از به اصطلاح دموکراسی در سایر کشورها را در اختیار دارد.
ماهواره‌های آمریکایی فعالانه در قاره اروپا فعالیت می کنند و کشورهای لهستان، لیتوانی، جمهوری چک و متأسفانه کشور همسایه ما - اوکراین هم در این زمینه با آمریکایی‌ها همکاری دارند.»
رئیس جمهوری بلاروس یادآور شد که روش‌ها و ماهواره‌های ایالات متحده، بر اساس کتاب درس آمریکایی "انقلاب‌های رنگی" ساخته شده است.
لازم به یادآوری است، انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، در تاریخ 9 آگوست (19 مرداد ماه) برگزار شد.
طبق اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری کنونی توانست 80.08 درصد آراء را بدست آورد.
10.09 درصد از رای‌دهندگان بلاروسی از "سوتلانا تیخانوفسکایا" - نامزد مخالفان حمایت کردند.
مخالفان این نتایج را به رسمیت نمی‌شناسند و اعتراضات گسترده در مینسک و سایر شهرهای بلاروس، همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772959 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.