خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775839 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دومین مقام آمریکایی به تایوان سفر می‌کند

مهر | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:21
بعد از وزیر بهداشت آمریکا، اکنون نوبت معاون اقتصادی وزارت خارجه این کشور است که در اقدامی ناسازگار با منافع چین؛ سفری به تایوان داشته باشد.
آمريكا،تايوان،چين،خارجه،وزارت،قرار،كشور،دونالد،سفري،هشدار

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کیت کارچ» معاون اقتصادی وزارت خارجه آمریکا قرار است روز یکشنبه به بهانه شرکت در مراسم یادبود «لی تنگ هوی» رئیس اجرایی سابق تایوان، سفری به این کشور داشته باشد.
این اقدام که به احتمال زیاد واکنش شدید چین را در پی خواهد داشت؛ با توجه به اظهارات ماه گذشته «دیوید استیل‌ویل» مسئول امور آسیایی وزارت خارجه آمریکا، قابل پیش‌بینی بود.
او گفته بود که قرار است واشنگتن در راستای تقویت روابط دوجانبه، باب گفتگوی اقتصادی با تایوان را باز کند.
در همین راستا، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین هشدار داد چنین اقدامی به رابطه دو کشور آسیب جدی خواهد زد.
در ماه میلادی آگوست نیز «آلکس آزار» وزیر بهداشت آمریکا سفری به تایوان داشت.
روز گذشته نیز منابع مطلع از قصد آمریکا برای فروش هفت نوع سلاح و سامانه‌ نظامی از جمله مین، موشک کروز و رادار به تایوان خبر دادند.
ظاهراً قرار است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، طی روزهای آتی گزارشی در این رابطه از وزارت خارجه دریافت کند.
این در حالی است که چین همواره به آمریکا و متحدان غربی درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چین واحد که مستلزم عدم تحریک جریان‌های جدایی‌طلب مناطق تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.
با این وجود، آمریکای تحت امر دونالد ترامپ، با استناد به رویکرد چرخش به ایندوپاسیفیک و با هدف ممانعت از قدرت‌یابی چین، دست به اقداماتی می‌زند که علاوه بر جدال دیپلماتیک، بیم رویارویی نظامی دو کشور را نیز افزایش می‌دهد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775839 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.