خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1776083 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پرچم ایثار که نشانه های دفاع مقدس است باید برافراشته باشد

مهر | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:21
معاون پرورشی و فرهنگی خواستار برافراشته نگه داشتن پرچم ایثار، شهادت و مقاومت که نشانه های دفاع مقدس هستند، شد.
مجازي،برگزاري،پايگاه،برگزار،دفاع،جلسه،فعاليت،احلي،العسل،قاسم ...

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا کاظمی در جلسه شورای پایگاه مقاومت بسیج شهید شهسواری که صبح امروز چهارشنبه بیست و ششم شهریور ماه در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار شد گفت: امسال علیرغم همه محدودیت هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است برنامه ریزی خوبی برای برگزاری هشتمین سوگواره احلی من العسل انجام شد و پویش مجازی آن تا روز اربعین حسینی ادامه دارد که دستورالعمل آن به استان‌ها ابلاغ شده است و هرکدام از استان‌ها با توجه به شرایط بهداشتی، توانمندی ها و هماهنگی هایی که انجام دادند این فعالیت را به خوبی اجرا کردند و باید توجه داشت که این کار بسیار سنگین و ارزشمندی است که هماهنگی‌های لازم با صدا و سیما برای پخش این مراسم انجام شد و از شبکه های دو و قرآن سیما شاهد پخش زنده آن بودیم.
وی یادآور شد: البته با توجه به شیوع کرونا دو راهبرد بیشتر برای انجام فعالیت ها نداریم یا باید از ظرفیت صدا و سیما استفاده کنیم و یا باید از ظرفیت فضای مجازی بهره مند شویم و درست است که ظرفیت کارهای حضوری محدود شده است اما می توانیم همین ظرفیت محدود را به فضای مجازی منتقل کنیم و با شوق، ذوق و شعور، فعالیت ها را در عرصه فضای مجازی گسترش دهیم.
کاظمی خاطر نشان کرد: برگزاری پویش مجازی احلی من العسل اتفاق خوبی بود که در جریان است و همچنین باید بدانیم امسال برگزاری فعالیت‌های ارزشی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و همانطور که می دانید برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ۳ خرداد ماه آغاز شده است و به صورت هفته شمار برنامه‌ریزی شده و ما در این زمینه دو برنامه ملی داریم با عنوان جشنواره علمدار که به موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد و برنامه دیگر ما برنامه لاله های روشن است که بی میزبانی استان مازندران برگزار می‌شود که دستورالعمل و مدل اجرایی آن متفاوت از سال گذشته است و در فضای مجازی برگزار می‌شود.
وی در خاتمه گفت: خوشحالیم که جلسات پایگاه با پیگیری دبیرخانه به خوبی برگزار می شود و ما باید پرچم و ارزش‌هایی مانند ایثار، مقاومت و شهادت که همانا ارزش‌های دفاع مقدس هستند را برپا نگاه داریم.
در ادامه جلسه محمدرضا مسیب زاده، مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و جانشین فرمانده پایگاه گفت: شورای پایگاه مقاومت با حضور افراد پیشکسوت و با سابقه که برخی از اعضای آن در شورای بسیج مرکزی فرهنگیان عضو هستند نشان دهنده وجود روحیه بسیجی و اتفاقات خوب در این پایگاه است و علت تأخیر چند ماهه در برگزاری این جلسه شرایط کرونا و ممنوعیت‌هایی بود که در زمینه برگزاری جلسات وجود داشت البته تمام فعالیت ها در دبیرخانه با جدیت و به طور منظم پیگیری می شد.
وی خاطرنشان کرد: اکنون که در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس هستیم، باید یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی بداریم زیرا باید به حق اعتراف کنیم اگر رشادت های این دلاورمردان در دفاع از کشور نبود اکنون شرایط کشور نا مشخص بود و همچنین باید یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی را که به تازگی به همرزمان شهیدشان پیوستند گرامی بداریم.
مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برگزاری مراسم نمادین هشتمین سوگواره احلی من العسل که همه ساله در یک روز برگزار می‌شد امسال با برگزاری پویش مجازی احلی من العسل به مدت ۴۰ روز اما به صورت مجازی برگزار می شود که می تواند یاد و خاطره حضرت قاسم بن الحسن (علیه السلام) را در دل نوجوانان عاشورایی زنده نگه دارد.
او تصریح کرد: علاوه بر این باید از اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی برای برگزاری جشنواره علمدار که یادآور خاطره دلاورمردی های سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است تقدیر و تشکر کنیم.
همچنین علی رمضانی، مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در این جلسه گفت: ما اقدامات بسیار خوب و گسترده‌ای نظیر اردوهای راهیان نور، اردوهای شمیم نور، جشنواره علمدار و لاله های روشن انجام می‌دهیم که همه مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است اما باید به مستندسازی توجه کنیم تا بتوانیم کارها را به دیگران نیز ارائه دهیم.
همچنین در ادامه جلسه هر کدام از اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج شهید شهسواری به اعلام نظر در مورد فعالیت ها و ماموریت های محوله خود پرداختند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1776083 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.