خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772215 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کاهش سطح سرمایه‌گذاری بین چین و آمریکا به کمترین میزان 9 سال گذشته

فارس | اقتصادی | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:20
در نیمه نخست سال 2020 میزان سرمایه گذاری چین و آمریکا به کمترین میزان 9 سال گذشته رسیده است.
آمريكا،چين،ميزان،سرمايه،رقم،دلار،2020

در نیمه نخست سال 2020 میزان سرمایه گذاری چین و آمریکا به کمترین میزان 9 سال گذشته رسیده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، برررسی یک تحقیق نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری بین آمریکا و چین در نیمه نخست سال 2020 به کمترین میزان 9 سال گذشته رسیده است.
این افت سرمایه‌گذاری بین دو کشور ناشی از تنش‌های دوجانبه است که احتمالا در آینده هم تعداد شرکت‌های بیشتری از سوی چین تحت تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
بر اساس آمارهای گروه رادیوم میزان سرمایه‌گذاری چه به صورت مستقیم یا سرمایه‌گذاری مشترک بین دو کشور چین و آمریکا از ماه ژانویه تا ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن با کاهش 16.2 درصدی به 10.9 میلیارد دلار رسیده که البته همه گیری ویروی کرونا هم به این کاهش سرمایه گذاری تأثیر گذاشته است و این رقم فاصله بسیار بیشتری نسبت به رقم 40 میلیارد دلاری در فاصله سال‌های 2016 و 2017 دارد.
ترامپ رئیس جمهور آمریکا اقداماتی را برای به زانو درآوردن شرکت‌های چینی آغاز کرده؛ از جمله تلاش می‌کند تا شرکت فناوری هوآوی را در فهرست سیاه تجاری خود قرار دهد، همچنین شرکت‌های مشابهی مانند تیک تاک را نیز می‌خواهد تحریم کند.
این گزارش می‌نویسد؛ سرمایه گذاری توسط شرکت‌های آمریکایی در چین در نیمه نخست امسال با افت 31 درصد به رقم 4.1 میلیارد دلار رسیده است، این درحالی است که سرمایه گذاری توسط شرکت‌های چینی در آمریکا با رشد 38 درصدی به 4.7 میلیارد دلار افزایش یافته است.
انتهای پیام/
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772215 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.