خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1776147 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وقتی «سه‌شنبه‌ها» رنگ «تکریم» به خود می‌گیرد- اخبار سمنان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:20
گروه استان‌ها- «سه‌شنبه‌های تکریم» از جمله طرح‌هایی است که به‌واسطه آن علاوه بر تکریم خانواده شهدا و ایثارگران منجر به شناسایی چهره‌های ماندگار، نخبگان و نوجوانان و جوانان ممتاز می‌شود.
طرح،شهدا،مساجد،فرهنگي،تكريم،سمنان،ايثارگران،هنري،اجراي،استان ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، بزرگداشت ایام و مناسبت‌های که در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت و ضبط‌شده است؛ همگی فلسفه‌ای به در ازای تاریخ اسلام و تاریخ پرفرازونشیب انقلاب و نظام‌دارند؛ ایامی همچون دفاع مقدس که یادآور روزهای ایثار و ازجان‌گذشتگی رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی است.
و اگر نبود آن دلاورمردی‌ها و ایستادگی‌ها امروز جمهوری اسلامی ایران در چنین جایگاه باعظمت و پرافتخار و مقتدرانه‌ای در جهان نایستاده بود و به حقیقت باید گفت انقلاب و نظام هر چه آبرو دارد به عزت خون شهدا، ایثارگران و جانبازان است.
شهدا و ایثارگران به که پشتشان به پدران و مادرانی ایثارگرتر و مقاوم‌تر از خود گرم بود و با همین پشتوانه راهی میادین نبرد حق علیه باطل می‌شدند.
تکریم خانواده شهدا امروز کمترین کاری است که می‌شود در جبران ایثارشان و لطفی که در حق ملت ایران داشتند، انجام داد.
طرح «سه‌شنبه‌های تکریم» از جمله طرح‌هایی است که به‌واسطه آن علاوه بر تکریم خانواده شهدا و ایثارگران منجر به شناسایی چهره‌های ماندگار، نخبگان و نوجوانان و جوانان ممتاز در عرصه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، دینی و علمی محله با هدف حفظ و تقویت سرمایه‌های اجتماعی می‌شود و این طرح قرار است به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در استان سمنان اجرا شود.
حجت‌الاسلام علی موسوی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان به برخی اهداف مهم اجرای این طرح اشاره می‌کند و می‌گوید: با اجرای این طرح روحیه نشاط و شادابی و همدلی با استفاده از سرمایه‌های موجود در محلات و مساجد تقویت می‌شود.
وی از دیگر اهداف این طرح را علاوه بر تکریم خانواده شهدا و ایثارگران الگوسازی برای نمازگزاران و اهالی هر محل، شبکه‌سازی و جریان سازی در عرصه‌های فرهنگی و دینی، ارتقای فرهنگ عمومی محله، رونق بخشیدن به نماز جماعت و جذب نوجوان و جوانان و نخبگان به مساجد عنوان کرد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح خانواده‌های شهدا و ایثارگران، معلمان، نخبگان، کسبه محل، نوجوانان و‌ جوانان ممتاز، هنرمندان، ورزشکاران، همسایگان و خادمان مسجد و دیگر گروه‌های ارزشی در هر محل به‌عنوان گروه هدف هستند.
حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در تمامی شهرستان‌های استان موظف به هماهنگی با امام جماعت مساجد هر محل برای اجرای این طرح ملی هستند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح سه‌شنبه هر هفته مسئولان استانی و شهرستانی و «بچه‌ مسجدی‌ها» در منازل شهدا حضور می‌یابند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان گفت: اجرا این طرح تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از نیازهای ضروری جامعه امروز است که با اجرای طرح‌های نظیر «سه‌شنبه‌های تکریم» می‌توان اقشار مختلف جامعه به‌طور ویژه‌تر نسل جوان و نوجوان امروز را با این فرهنگ مقدس آشنا کرد.
انتهای پیام/363/ عبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1776147 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.