خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772846 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جابجایی مدیران در کشور سیاسی و جناحی است /ضرورت استاندارد سازی رفتار مدیران کشور- اخبار مجلس و دولت ایران

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:20
عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم اهتمام برای استاندارد سازی رفتارهای مدیریتی در کشور تاکید کرد.
مديريتي،كشور،مديران،فيروزجايي،كريمي،نماينده،انتخاب،انقلاب،اش ...

علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگارپارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه استاندارد سازی رفتارهای مدیریتی مبتنی بر قانونمداری از بروز آسیب به منافع ملی جلوگیری می کند، گفت:متاسفانه برخی از رفتارهای تنگ نظرانه و عاری از چارچوب‌های قانونی که ریشه در تفکر سیاسی و جناحی دارد، خسارت‌های فراوانی به کشور وارد ساخته است.
وی همچنین از عزل و نصب های بی رویه که خاستگاه حزبی و جناحی دارد انتقاد کرد و افزود: جابجایی مدیران در کشور منطق حقوقی و مدیریتی ندارد و عمدتا در چارچوب سلایق فکری و سیاسی انجام می‌شود.
نماینده مردم بابل با اشاره به تبعات خسارت بار جابجایی‌های مدیران که بر اثر تفکرات سیاسی تا سطوح زیرین مدیریتی را در بر می گیرد یادآورشد: در صورت استمراراین روند برنامه محوری در دستگاهها به محاق خواهد رفت و تحقق اهداف کلان توسعه با مشکل جدی مواجه خواهد شد.
کریمی فیروزجایی در این ارتباط تصریح کرد: راه علاج مشکلات مدیریتی توجه به مولفه‌های پایدار نیازسنجی بر مبنای راهبردهای توسعه در دستگاه‌ها و انطباق آن با نحوه رفتار مدیران است.
باید روند تغییر مدیران و جابجایی آنها بر مبنای ارزیابی عملکرد دچار تحول بنیادی شود.
دبیر هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اهمیت نقش دولت در حفظ سامانه های پایدار مدیریتی افزود: دولت باید در زمینه توجه به استانداردسازی رفتار مدیریتی در کشور پیشتاز وپیشرو باشد.
وی با تاکید بر لزوم همراهی قوای سه گانه در انتخاب رویکردهای متوازن و اصولی برای خروج کشوراز چالش‌های اساسی گفت: شناخت چالش های عمده و انتخاب راهبردهای کم خطر و کم هزینه با تلاش اتاق فکر ملی در کشور ضرورت اساسی است.
این نماینده مجلس با اشاره به دستاوردهای افتخارآمیز چهار دهه گذشته انقلاب، اظهار داشت: اکنون و در مرحله عبور از بحران‌های فراسرزمینی و چالش‌های عمدتاً اقتصادی و فرهنگی باید به سمت تحول و پیشرفت در انتخاب راهکارها پیش برویم.
کریمی فیروزجایی مردم را عمق استراتژیک انقلاب دانست و افزود: مردم هوشیار و با بصیرت کشور با پشتیبانی همه جانبه از انقلاب اسلامی در عبور از مشکلات همواره مسئولان را یاری می کنند که این مهم در دنیا بی نظیر است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772846 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.