خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772824 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

زنگ خطر "کرونا" در ایلام/ 4 شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفت- اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:20
گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از قرمز شدن وضعیت کرونا در 4 شهرستان استان خبر داد.
وضعيت،استان،كرونا،ايلام،قرمز،رعايت،كريميان

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، از افزایش آمار مبتلایان به کرونا ویروس در ایلام خبر و اظهار داشت: وضعیت قرمز از 2 شهرستان به 4 شهرستان استان رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با عنوان اینکه وضعیت قرمز به معنای وضعیت خطر است گفت: شهرستان‌های ایلام، آبدانان، ایوان و دره شهر از این وضعیت برخوردارند.
وی افزایش وضعیت قرمز در شهرستان‌های ایلام را زنگ خطری برای مواجه با افزایش بستری‌ها و مرگ‌ومیرهای این وضعیت عنوان کرد و افزود: فقط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می‌تواند در مهار کرونا در استان ایلام نقش‌آفرین باشد.
نقاب قرمز کرونا همچنان بر چهره اردبیل/ مسئولان گوش به زنگ باشند؛ مردم رعایت کنند
کریمیان علت اوج‌گیری دوباره کرونا در استان را بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: اوج‌گیری دوباره کرونا و ادامه این روند می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن وضعیت استان را قرمز کند.
وی پیشگیری از قرمز شدن وضعیت دوباره استان را نیازمند اعمال اقدامات نظارتی شدید دانست و گفت: مردم بدانند با توجه به سیر صعودی کرونا در استان، بیش‌ازپیش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته و حتی‌المقدور در امکان عمومی حاضر نشده و در صورت حضور حتماً از ماسک استفاده کنند.
کریمیان بر شست و شوی مکرر دست‌ها هم تأکید کرد و افزود: از مردم می‌خواهیم هنگام حضور در سطح جامعه حتماً رعایت فاصله فیزیکی را داشته باشند.
وی همچنین از افرادی که علائم مشابه کرونا دارند خواست حتماً به مدت دو هفته خود را در منزل قرنطینه کرده و از سایر افراد جامعه و خانواده فاصله گرفته و استراحت کافی داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام وضعیت سایر شهرستان‌های استان را شرایط حدفاصل زرد و نارنجی متمایل به شرایط قرمز عنوان کرد و افزود: در وضعیت موجود فقط دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی در وضعیت سفید قرار دارند.
انتهای پیام/180/ عبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772824 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.