خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1763985 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ظرفیت‌های پررنگ توسعه است- اخبار کرمانشاه - اخبار استانها تسنیم - Tasnim

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:20
گروه استان‌ها - استاندار کرمانشاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از ظرفیتهای پررنگ توسعه است.
استان،دانشگاه،توسعه،كرمانشاه،توليد،اسلامي،جهش،آزاد،كمك،زمينه ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در دیدار دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی؛ نقش دانشگاه‌ها را در توسعه و پیشرفت کشور بسیار مهم عنوان کرد و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر و ریل توسعه و پیشرفت کشور قرار دارد و اگر تاریخ بخواهد که از اقدامات جمهوری اسلامی یاد کند بدون شک یکی از این اقدامات ارزشمند تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی با اشاره به تاثیرگذاری دانشگاه‌ها در توسعه جامعه گفت: اگر دانشگاه‌ها به کمک توسعه استان‌ها بیاید حتماً توسعه استان‌ها با هزینه کمتری انجام خواهد شد و دانشگاه‌ها قادر هستند که چالش‌های استان‌ها را با هزینه کمتری حل کنند.
مقام عالی استان به شرایط ویژه و ظرفیت‌های استان کرمانشاه برای توسعه اشاره و بیان کرد: استان کرمانشاه شرایط خاص و ویژه‌ای برای توسعه دارد و مانند همیشه خیلی از هزینه‌های ملی را تامین کرده است لذا اگر در مرکز توجه بیشتری به این استان شود قطعاً هزینه‌ها در کشور کاهش خواهد یافت.
بازوند با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای برخی چالش‌ها جمله بیکاری است، تصریح کرد: طی چند سال گذشته اقدام به تدوین برخی اسناد مانند سند اقتصاد مقاومتی، رونق تولید واشتغال کردیم و امسال هم با توجه به سال جهش تولید نسبت به سند جهش تولید تحت عنوان سند سرمایه گذاری اقدام شد و امسال باید تلاش کنیم که 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان شکل بگیرد تا بتوانیم به چالش اصلی استان یعنی بیکاری غلبه کنیم.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه اسنادهای تدوین شده بستر بسیار خوبی برای حرکت به سمت جهش تولید هستند، ادامه داد: دانشگاه می‌تواند کمک‌های خود را برای حل چالش‌ها با اجرای مطالعات دقیق و پژوهشی مضاعف‌تر کند و زلزله یک بحران جدی بود که تا جائیکه توانستیم این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم لذا دانشگاه در این زمینه هم می‌تواند با انجام کارهای تحقیقاتی به جمع‌بندی‌های خوبی برای ایجاد اصلاحات در آئین نامه 2800 دست پیدا کند که چرا زمانی زلزله اتفاق افتاد 100 کیلومتر دورتر هم ساختمان‌ها دچار خسارت شدند؟
وی تصریح کرد: استان کرمانشاه یکی از ثروتمندترین استان‌های کشور است و اگر به ظرفیت‌های گردشگری اورمانات نگاه کنیم می‌تواند به اندازه چاه‌های نفت درآمد داشته باشد، اما باید آسیب شناسی شود که این استان با این همه ظرفیت چرا در اقتصاد و اشتغال مشکل دارد؟
استاندار کرمانشاه خاطر نشان ساخت: این استان دارای 2 هزار کیلومتر آبراه و و رودخانه است و همچنین نزدیک به 400 میلیمتر بارندگی در سال دارد و دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری است لذا دانشگاه هر چقدر که بتواند در این زمینه کمک حال استان باشد ما آمادگی‌های لازم را داریم.
وی گفت: یکی از گرفتاری‌های استان در بحث اشتغال موضوع آموزش و مهارت به افراد جویای کار است لذا علاوه بر توجه به رونق تولید و جهش تولید باید به مقوله آموزش هم توجه کنیم که دانشگاه می‌تواند در این زمینه نیز کمک حال استان باشد.
مقام عالی استان افزود: استان بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 350 هزار نفر آن در مناطق حاشیه‌نشین زندگی می‌کنند که این موضوع هم نیازمند یک کار مطالعاتی و فرهنگی است که در این زمینه آمادگی‌های لازم در استان برای همکاری با دانشگاه به منظور رفع چالش وجود دارد.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از ظرفیت‌های پررنگ توسعه استان می‌دانیم لذا هرگونه کمک و همکاری که برای اجرای طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی برای حرکت به سمت توسعه و حل چالش‌ها در استان نیاز باشد، وجود دارد.
انتهای پیام/831/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1763985 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.