خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1754168 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

انصارالله یمن: این اتفاقات جدید نیست

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 12:09
سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که سازش با رژیم صهیونیستی در واقعیت چیزی را تغییر نمی‌دهد، چرا که سازشکاران پیش از این همه چیز در اختیار این رژیم قرار داده بودند.
سازش،رژيم،آمريكا،يمن،بحرين،امارات،صهيونيستي،كشورهاي،عبدالسلام،ج…

به گزارش مشرق، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه‌ای بر موضع این جنبش در رد سازش تأکید کرد و گفت که انصارالله همواره در کنار مسأله فلسطین و فلسطینیان خواهد ماند.
رئیس هیأت مذاکره کننده صنعاء، به شبکه المسیره گفت که موضوع فلسطین یک مسأله عربی و اسلامی است، موضوعی که به گفته وی مصداق حق در برابر باطل است و نمی‌توان هیچ گامی در راستای سازش و شناسایی رژیم صهیونیستی را پذیرفت.
عبدالسلام، علنی‌ کردن سازش کشورهای امارات و بحرین را یک اقدام تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل دانست و افزود: «این سازش در واقعیت چیزی را نمی‌تواند تغییر دهد؛ آن‌ها پیش از این در جریان سازش محرمانه همه چیز را به رژیم صهیونیستی داده بودند.»
سخنگوی جنبش انصارالله با بیان اینکه رژیم اسرائیل در بسیاری از جنگ‌ها منطقه از جمله جنگ یمن مشارکت وسیع دارد، گفت که مردم یمن در معرض تجاور و حمله قرار گرفت، چرا که از مدت‌ها پیش موضع مقابله با دشمن اسرائیلی را اتخاذ کرده بود.
به گفته عبدالسلام، دولت فعلی آمریکا تلاش داشت تا مراسم امضای توافقنامه سازش را برای کمپین انتخاباتی ترامپ مصادره کند و در این مرحله باید به وضوح و محکم تحرکی برای رسوا کردن رژیم اسرائیل و آمریکا و کشورهای سازشگر کلید بخورد.
سخنگوی انصارالله با تمسخر رهبران کشورهای امارات و بحرین افزود: «برخی سیاسیون کشورهای سازشگر می‌گویند که ۳۰ سال به خاطر فلسطین صبر کرده‌اند، اما در حقیقت در هیچ جنگی علیه دشمن اسرائیلی نبودند.»
«عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن پیش از این در سخنانی گفته بود که آمریکا و رژیم صهیونیستی اموال عربستان سعودی، امارات و بحرین را به نفع صهیونیست‌ها خواهند دوشید.
شامگاه روز سه‌شنبه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی مراسمی در کاخ سفید با حضور رئیس‌جمهور آمریکا و وزرای خارجه بحرین و امارات توافق عادی‌سازی روابط با این دو کشور خاورمیانه را امضا کرد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1754168 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.