خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775839 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تلاش مدیران برای افزایش سهم استان از اعتبارات بودجه ۱۴۰۰

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:48
استاندار خراسان جنوبی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست برای افزایش سهم استان از اعتبارات بودجه سال ۱۴۰۰ تلاش کنند.
استان،اعتبارات،جنوبي،مديران،مسكن،بودجه،ملي،معتمديان،استاندار ...

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست برای افزایش سهم استان از اعتبارات بودجه سال ۱۴۰۰ تلاش کنند.
محمدصادق معتمدیان، امروز پنج شنبه ۲۷ شهریور در چهارمین جلسه برنامه ریزی و توسعه استان گفت: با توجه به اینکه در آستانه تدوین بودجه ۱۴۰۰ هستیم، لذا از مدیران انتظار می‌رود با تلاش و جدیت هر چه بیشتر نسبت به افزایش سهم استان از اعتبارات سال آینده اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، وی یادآور شد: از دستگاه‌ها انتظار داریم چنانچه برای اجرای پروژه‌ای نیاز به اخذ مجوز دارند، اعلام کنند تا از طریق رایزنی با سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه‌های مربوطه، مقدمات کار فراهم گردد و پروژه‌ها ردیف دار شوند.
وی ادامه داد: ردیف دار شدن پروژه‌ها تا قبل از شکل گیری لایحه بودجه در دولت، شرط موفقیت در اختصاص اعتبار در بودجه است.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: با عنایت دولت در سال جاری در اعتبارات نقدی تخصیص یافته، به نسبت سال گذشته شرایط خوبی داشتیم و این اعتبارات بر اساس اولویت های تعیین شده به حساب دستگاه‌ها واریز خواهد شد.
معتمدیان بیان کرد: تلاش ما بر این است که پروژه‌هایی که در دهه فجر و نهایت تا پایان سال تکمیل می‌شوند، تخصیص بیشتری داشته باشند، بنابراین مدیران باید پروژه‌هایی که قابلیت اتمام تا پایان سال دارند را به معاونت عمرانی استانداری معرفی کنند.
وی با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبارات در قالب ردیف‌های ملی دیده شده‌اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان توانستند با پیگیری‌های مجدانه خود، چندین برابر ردیف استانی از محل ردیف ملی، اعتبار جذب نمایند که این اقدام در نوع خود بی سابقه بود.
وی بیان کرد: انتظار این است که مدیران با استفاده از ظرفیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه‌ها، امسال نیز سهم استان را از اعتبارات ملی افزایش دهند تا تکمیل پروژه های نیمه تمام سرعت گیرد.
استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر از اقدامات بی سابقه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بحث احداث واحدهای مسکونی روستایی در سال گذشته، گفت: تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز در برخی از این واحدها با موانعی همراه است که باید دستگاه‌های خدمات رسان هر چه سریعتر نسبت به رفع آنها همت گمارند تا مردم مشکلی نداشته باشند.
معتمدیان به مشکل محدودیت زمین در بخش عمده‌ای از روستاهای استان اشاره کرد و گفت: با وجود گستردگی استان، این که پروژه‌هایی به دلیل نبود زمین متوقف شوند، اصلاً قابل قبول نیست و با سیاست‌های دولت و استان در تحقق مهاجرت معکوس منافات دارد، بنابراین از بنیاد مسکن و منابع طبیعی انتظار می‌رود، با تغییر رویکردها نسبت به الحاق زمین به روستاها اقدام نمایند تا در هیچ روستایی مشکل زمین نداشته باشیم.
وی بیان کرد: سال گذشته اجرای پروژه‌هایی همچون احداث مسکن روستایی، نصب نیروگاه های خورشیدی و ...
راهکارهایی بود که مهاجرت معکوس را به همراه داشت.
استاندار خراسان جنوبی به ظرفیت خیرین مسکن ساز در پر کردن خلأهای موجود در روستاهای با جمعیت پایین اشاره کرد و گفت: در راستای بهره برداری از توان نهادهای حاکمیتی، طرح‌های خوبی در قالب اسناد توسعه شهرستان‌های نهبندان، درمیان، زیرکوه و سربیشه و با استفاده از اعتبارات استانی و ملی و همچنین بودجه‌های دستگاه‌های معین تجربه‌های موفقی رقم خورد و در بسیاری از شاخص‌ها، جایگاه استان را ارتقاء داد.
معتمدیان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست در عمل به تعهدات خود در تفاهم نامه‌ها جدی تر باشند تا روند اجرای کارها شتاب گیرد.
وی به تأثیر حضور نهادهای حاکمیتی در افزایش سهم اعتبارات استان اشاره و خاطرنشان کرد: این اعتبارات که در پروژه‌های عمرانی هزینه شده، نقش مؤثری در تحولات شهرستان‌های مرزی داشته است.
چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور تمام دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با سه دستور کار بررسی و تصویب اولویت‌های پژوهشی استان مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و شهری و آمایش سرزمین و ارائه گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان درخصوص اعتبارات ملی و تخصیص دریافتی سال جاری و نحوه هزینه کرد آن همراه بود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775839 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.