خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780510 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سخن از صلح در عصر نسل کشی‌ها آرمانی متعالی است

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:48
استاندار فارس گفت: در ایامی که جنگ‌های مختلفی در جهان به ویژه نسل کشی‌های یمن و افغانستان و عراق و فلسطین در جریان است، سخن گفتن از صلح، سخن از یک آرمان متعالی است.
صلح،سخن،شهر،آرمان،دوستي،استاندار،شيراز،فارس،آزادي،متعالي،رحيمي

ایسنا/فارس استاندار فارس گفت: در ایامی که جنگ‌های مختلفی در جهان به ویژه نسل کشی‌های یمن و افغانستان و عراق و فلسطین در جریان است، سخن گفتن از صلح، سخن از یک آرمان متعالی است.
عنایت‌الله رحیمی صبح پنج‌شنبه ٢٧ شهریور در نشست مقدماتی دومین کنگره بین‌المللی "سلامت برای صلح" که با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظرانی از سراسر ایران و دیگر کشورهای جهان، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و به شکل وبینار، برگزار شد، با اشاره به عنوان سخنرانی خود مبنی بر "شیراز مهد دوستی و صلح"، گفت: سخن از گفتن صلح در این مقطع زمانی سخن از آرمانی است که رسوایی‌ها، دروغگویی، زیاده طلبی، بی عدالتی و تجاوز به حقوق انسان‌ها در قالب کشورهایی، راه رسیدن به آن را دشوار کرده و سخن گفتن از ویژگی‌های مردم سرزمینی است که به سبب داشتن آرمان‌های ارزشمندی چون استقلال و آزادی خواهی، مورد شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفته و حتی اجازه ورود دارو برای درمان هم نمی‌دهند.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: با همه این اوصاف معتقدم شیراز کلانشهر علما، عرفا، ادبا، فلاسفه، شهر سعدی و ملاصدرا و حافظ و شهر منادی صلح و آزادی است.
رحیمی اضافه کرد: صلح، این آرمان متعالی که در آثار بزرگان فرهنگ ادب این شهر به کرات تکرار شده، در ذهن و سرشت مردمان پاک این شهر نهادینه و در طول زمان بالنده شده و از آنها انسان‌های فرهیخته، اندیشمند، آزادی خواه، آرمان گرا ساخته است.
او عنوان کرد: با تاسی از پیام‌های روشن صلح طلبی و نوع دوستی و با توسل به آموزه‌های دین مبین اسلام، دین دوستی معتقدم اگر یک صدم هزینه‌هایی که برای جنگ‌ها می‌شود در راه صلح صرف شود، انسان‌ها در مسیر آسایش و رفاه بیشتری قرار می‌گیرند.
استاندار فارس گفت: آنچه در صلح برای توسعه و پیشرفت ملت‌ها حاصل می‌شود هرگز در جنگ بدست نخواهد آمد و سرانجام هر جنگی صلح خواهد بود، پس چه بهتر که جنگی نباشد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780510 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.