خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772846 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مهارت زندگی کردن در شرایط کرونایی را به دانش‌آموزان می‌آموزیم/ اجرای طرح ناعم

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:48
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح نظارت و ارزیابی عملکرد مدارس غیردولتی در بهارستان علم و ادب اجرا می‌شود، گفت: بر اساس طرح ناعم عملکرد همه مدارس غیردولتی استان در سه محور شهریه، آموزش‌های مجازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور همزمان گروه‌های ارزیاب مورد بررسی و نظارت قرار می‌گیرد.
مدارس،آموزش،پرورش،غيردولتي،نظارت،جنوبي،اوليا،خراسان،رعايت،اس ...

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح نظارت و ارزیابی عملکرد مدارس غیردولتی در بهارستان علم و ادب اجرا می‌شود، گفت: بر اساس طرح ناعم عملکرد همه مدارس غیردولتی استان در سه محور شهریه، آموزش‌های مجازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور همزمان گروه‌های ارزیاب مورد بررسی و نظارت قرار می‌گیرد.
محمدعلی واقعی، امروز پنج شنبه ۲۷ شهریور در نشست صمیمی با کارشناسان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی شهرستان‌ها و مناطق استان، اظهار کرد: نظارت بر فعالیت مدارس غیردولتی از مهم‌ترین برنامه‌ها و وظایف اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی است که با هدف ارزیابی اجرای دقیق قوانین، مقررات و بخشنامه‌ها در مدارس غیردولتی و ارتقای کیفی امور آموزشی و پرورشی این مدارس انجام می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت نظارت و ارزیابی مستمر فعالیت‌ها و برنامه‌های مدارس از یک‌ سو و حساسیت بالای جامعه و از جمله والدین دانش‌آموزان مدارس غیردولتی بر رعایت دقیق قوانین و مقررات در این‌گونه مدارس، خاطرنشان کرد: سلامت دانش آموزان مهمترین اولویت آموزش و پرورش است و به همین دلیل یکی از اصلی ترین محورهای بازدید در طرح ناعم موضوع رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
به گزارش ایسنا، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، انجمن اولیا و مربیان را بازوی توانمند نظام تعلیم و تربیت در گسترش مشارکت‌های مردمی و ارتقای شاخص‌های فرایند یاددهی و یادگیری دانست و تصریح کرد: باید در مدارس استان مهارت زندگی کردن در کنار کرونا به دانش‌آموزان آموزش داده شود.
وی افزود: فراگیری مهارت خود مراقبتی در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین اصل در کاهش بیماری و جلوگیری از گسترش شیوع کرونا ویروس است.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به دغدغه‌های فراوان اولیا در این ایام، بیان کرد: مدیران حوزه‌های ستادی و آموزشی باید با تمام توان برای صیانت از حریم سلامت جسم، روان، فکر و اندیشه دانش‌آموزان تلاش کنند و زمینه ساز کاهش دغدغه‌های اولیا و افزایش رضایتمندی عمومی شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، نظارت مستمر بر عملکرد مدارس را یکی دیگر از راه‌های کاهش دغدغه‌های اولیا دانست و بیان کرد: نظارت مستمر و فصلی همراه با دقت و سرعت در نظارت‌ها، و شناسایی نقاط قوت و فرصت‌های قابل بهبود در مجموعه مدارس غیردولتی زمینه ساز تقویت مدارس غیردولتی، بهبود نظام پاسخ‌گویی و نهایتا افزایش رضایت‌مندی مردم می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت ۱۵۹ مدرسه غیر دولتی در استان با ۱۴ هزار و ۶۲۸ دانش‌آموز دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی، از شوراهای آموزش و پرورش به عنوان تحقق بخش عملی مشارکت دستگاه‌های اجرایی در فرایند تعلیم و تربیت و برنامه‌های آموزش و پرورش یاد و اظهار کرد: مباحث و مصوبات شوراهای آموزش و پرورش باید کلان، راهبردی، راهگشا و تبیین کننده مطالبات آموزش و پرورش در حوزه‌های مختلف باشد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772846 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.