خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1754126 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تاکید طالبان بر برگزاری مذاکرات بین‌الافغانی بر اساس توافقنامه قطر- اخبار آسیا-اقیانوسیه

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:48
برخی رسانه‌ها در افغانستان خبر دادند که طالبان برای پیشبرد مذاکرات بین‌الافغانی بر اساس و شیوه توافقنامه گذشته این گروه با آمریکا تاکید دارند.
مذاكرات،طالبان،روز،صلح،برگزار

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، تیم مذاکره کننده طالبان تلاش می‌کند که بر اساس توافقنامه چندی قبل این گروه با آمریکا در دوحه، مذاکرات کنونی بین‌الافغانی را به پیش ببرد.
برخی منابع به اطلاعات روز گفته‌اند که این خواسته طالبان یکی از دلایلی است که باعث تأخیر نهایی شدن دستور کار و تقسیم اوقات مذاکرات صلح قطر شده است.
قرار بود که طی روزهای ابتدایی گروههای تماس دولت افغانستان و طالبان، دستور کار و تقسیم اوقات مذاکرات بین الافغانی در قطر نهایی شود و بررسی موضوعات نیز آغاز شوداما منابع می‌گویند که خواست طالبان برای پیشبر مذاکرات براساس توافقنامه آمریکا و طالبان باعث شده که این کار انجام نشود.
مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه هفته‌ جاری بطور رسمی در دوحه گشایش یافت.
از آن زمان تا کنون دو نشست عمومی بین تیم‌های مذاکره کننده دولت و طالبان برگزار شده است.
در نشست نخست که در پایان روز گشایش مذاکرات صلح برگزار شد، دو طرف گروه‌های تماس‌ را تعیین کردند.
نشست دومی نیز روز گذشته برگزار شد و در آن درباره برخی از اصول و دستورکار جریان مذاکرات و تقسیم‌اوقات مذاکرات بحث شد، اما نهایی‌سازی شیوه‌ها به نشست بعدی موکول شد.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1754126 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.