خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1754126 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فروش 100 میلیون دوز واکسن روسی کرونا به هند- اخبار اروپا

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:48
صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه بعد از توافق با برزیل و مکزیک، با یک شرکت دارویی هندی نیز برای ارسال 100 میلیون دوز واکسن روسی "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا به کشور هند، توافقنامه امضاء کرده است.
واكسن،روسيه،روسي،برزيل،مستقيم،صندوق،ثبت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام آگاه به خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیهموافقت کرده است تا 100 میلیون دوز واکسن روسی "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا را برای یک شرکت دارو سازی هندی ارسال کند.
این مقام آگاه گفت: «تعداد 100 میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک-5" به یک شرکت دارویی از هند فروخته شده است.»
پیش از این، "کریل دمیتری‌یف" رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرده بود که برزیل آماده پیوستن به روند تولید و انجام آزمایشات بالینی گسترده به روی واکسن به ثبت رسیده در روسیه است.
به گفته این مقام روس، علاوه بر برزیل، مکزیک، هند و برخی کشورهای خاورمیانه نیز در آزمایشات بالینی واکسن "اسپوتنیک-5" مشارکت خواهند داشت.
توافقنامه مربوط به ارسال واکسن روسی به مکزیک، در تاریخ 9 سپتامبر (19 شهریور ماه) بین دو طرف امضاء شد.
در تاریخ 13 آگوست ( 23 شهریور ماه) نیز صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیهو مقامات ایالت پارانای برزیل توافق کردند تا به طور مشترک واکسن روسی "اسپوتنیک-5" را تولید و در این کشور و منطقه آمریکای لاتین توزیع کنند.
روسیه نخستین کشور جهان است که واکسن علیه عفونت ویروس کرونا را ثبت کرد.
وزارت بهداشت روسیه این واکسن که "اسپوتنیک-5" نامگذاری شده را در تاریخ 11 آگوست (21 مرداد) به ثبت رساند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1754126 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.