خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780510 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

450 تن روغن حیوانی به ارزش 90 میلیارد تومان ‌در ایلام تولید شده است- اخبار ایلام

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:47
گروه استان‌ها - مدیرکل امور عشایر استان ایلام، از تولید 450 تن روغن حیوانی به ارزش 90 میلیارد تومان در ایلام خبر داد.
ايلام،استان،روغن،حيواني،دان،عشاير

فرشاد یاسمی در گفت‌ وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: 450 تن روغن حیوانی(دان) به ارزش 90 میلیارد تومان ‌در ایلام تولیدشده است.
مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: روغن تولیدی حیوانی(دان) استان ایلام، ازجمله روغن‌های حیوانی کشور است که توسط عشایر تولید می‌شود و بانام روغن«دان» در بازار عرضه و به فروش می‌رسد.
وی با اشاره به مرغوبیت روغن حیوانی(دان) تولیدشده در استان ایلام خاطرنشان کرد: روغن حیوانی(دان) تولید ایلام از بهترین کیفیت، طعم و بوی خاص برخوردار است.
یاسمی عرضه روغن حیوانی(دان) تولیدی ایلام توسط برخی استان‌ها بانام خود را یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان استان ایلام دانست و گفت: برند سازی روغن‌دان ایلامی می‌تواند موجب حفظ کیفیت و نام این محصول تولیدی عشایر استان ایلام باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که برای فرآوری و برند سازی تولیدات عشایر استان ایلام چه اقداماتی انجام‌شده است گفت: در استان ایلام توسط سازمان‌های مرتبط مجوز سه کارخانه تولید و فرآوری محصولات دامی مانند روغن و کره صادرشده است که فرجام این سه واحد تولیدی می‌تواند دربرند سازی و صادرات مؤثر باشد.
یاسمی حضور یک‌میلیون و400 هزار دام در ایلام را فرصتی برای سرمایه‌گذاری در تولید فرآوری‌های دامی دانست و گفت: استقبال از سرمایه‌گذاران در این زمینه در استان در اولویت است.
انتهای پیام/180/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780510 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.