خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775989 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

1 میلیارد و 250 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان پرداخت شد- اخبار زنجان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:47
گروه استان‌ها_ مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 250 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان پرداخت شده است.
كميته،امداد،پوشش،كمك،جهيزيه،ازدواج،استان،اشاره

هدایت صفری در گفت‌‌‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به این‌که حمایت از زوج‌های جوان تحت پوشش کمیته و کمک به ترویج ازدواج آسان از اهداف این نهاد است اظهار داشت: پرداخت کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان در قالب کمک هزینه جهیزیه و وام کارگشایی به مددجویان بوده است.
با این وجود در قالب طرح‌های حمایتی مذکور در سال گذشته 874 زوج با کمک کمیته امداد راهی خانه بخت شدند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 250 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مورد وام کارگشایی برای خانواده تحت پوشش کمیته امداد گفت: مبلغ این وام از پنج تا 10 میلیون تومان متغیر است که با توجه به نیاز خانواده‌های تحت پوشش پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه اهداء جهیزیه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد از سال 70 آغاز شده است تصریح کرد: تا پایان سال گذشته 28 هزار و 621 مورد ازدواج از طریق کمیته امداد استان صورت گرفته است.
صفری به کمک ازدواج افراد غیر تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و افزود: این افراد بعد از شناسایی با توجه به نیازشان تحت حمایت و کمک‌‌های کمیته امداد قرار می‌گیرند.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به ازدواج مجدد زنان تحت پوشش کمیته امداد اشاره و عنوان کرد: کمک هزینه‌ جهیزیه‌ و پرداخت وام به این افراد همانند جهیزیه نوعروسان نیز انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اهداء جهیزیه در مرحله دوم رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه به افراد تحت پوشش کمیته امداد بیان کرد: در مرحله دوم این رزمایش که کار مشترک سپاه با کمیته امداد بود 110 سری جهیزیه به افراد تحت پوشش کمیته امداد اهدا شد که 60 درصد را کمیته امداد و 40 درصد را سپاه استان تقبل کرده بود.
صفری به ارزش ریالی اقلام تهیه شده برای جهیزیه اشاره کرد و گفت: این اقلام اساسی زندگی شامل یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز بود که ارزش این اقلام 8 میلیون و 30 هزار تومان بود که مستقیم از کارخانه تهیه شده بود و اگر قرار بود از بازار تهیه می‌شد این مبلغ به 12 میلیون افزایش پیدا می کرد.
انتهای پیام/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775989 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.